V Praze poprvé vystoupí „Génius z Youtube“: zahraje nejlepší kytarista světa Andy McKee

Obrázek uživatele Eva Levá
23.11.2016, 14:16

Říká se mu například Génius z Youtube a většina odborníků ho označuje za aktuálně nejlepšího akustického kytaristu na světě.

Jmenuje se Andy McKee, je mu 37 let, pochází z Topeky v americkém Kansasu a 7.12.2016 v Meet Factory v Praze poprvé vystoupí v České republice.

Když Andy McKee v roce 2006 umístil na videoserver Youtube svá první hudební videa, okamžitě se stal internetovou senzací. To, co tenhle chlápek dovede s kytarou, jinde neuvidíte. Jeho skladba Drifting má aktuálně na Youtube přes 55 milionů shlédnutí. Od té doby se stal jedním z nejslavnějších a nejuznávanějších kytaristů na světě, všude ho vítají vyprodané sály, které svým představením strhává v nekončící úžas. A teď poprvé tuhle show zažije Praha.

O Praze jsem slyšel neuvěřitelné věci, takže se do České republiky velmi těším. Věřím, že si lidé mojí show zamilují a já se do Prahy ještě mockrát vrátím,“ říká Andy McKee. Toho si už do své talkshow Na plovárně rezervoval moderátor Marek Eben, který patří mezi McKeeho velké fanoušky. Vedle něj pak na koncertě vystoupí také český kytarový virtuos Tomáš J. Holý.

Andy je tím pravým důvodem, proč jsem vůbec začal hrát na kytaru. Ani v nejdivočejším snu mne nenapadlo, že se s ním jednou setkám osobně a dokonce budu mít možnost si s tím zahrát na jednom podiu. To je můj splněný sen,“ říká Holý.

Skladba Drifting, která dosáhla na serveru YouTube 55 mil. zhlédnutí a je historicky jednou z nejúspěšnějších vůbec:

Koncert se uskuteční v rámci celosvětového turné THE NEXT CHAPTER, do Prahy přicestuje Andy z Tel Avivu a dále pokračuje do Kodaně. Pražský klubový prostor Meet Factory byl vybrán zcela záměrně, aby se v něm cítili dobře všichni návštěvníci koncertu, kteří si přijdou vychutnat jedinečný zážitek, jenž letos nemá v Praze obdoby.

Další informace najdete na Andyho facebooku nebo na facebookové události jeho pražského koncertu. Vstupenky koupíte na TICKETART.

**Kdo je Andy McKee**

Narodil se v roce 1979 v kansaském městě Topeka. Když bylo Andymu 13 let, dostal k narozeninám od otce svoji první akustickou kytaru. Krátce na to dostal Andy také první elektrickou kytaru a začal hrát hudbu svých tehdy oblíbených kapel - Metallica nebo Dream Theater. Ve dvaceti letech začal skládat hudbu. V roce 2001 vydal svoje první CD s názvem Nocturne a zúčastnil se prestižní soutěže National Fingerstyle Guitarist Competition ve Winfieldu. Skončil třetí a stal se tak historicky nejmladším účastníkem, který se dostal mezi první tři.

Andy také hraje známé skladby ve svém vlastním stylu:

Stairway To Heaven

Africa


Komentáře

Doporučeno pro vás