fb pixel V Praze podle průzkumů třídí odpad více než 70% obyvatel. I tak jeho produkce neustále roste – G.cz
Vyhledávání

V Praze podle průzkumů třídí odpad více než 70% obyvatel. I tak jeho produkce neustále roste

V médiích se velice často objevuje informace, že Češi patří mezi evropskou špičku v třídění odpadu. Jen loni podle statistik Pražských služeb vyhodili Pražané do kontejnerů na tříděný odpad více než 60, 3 tisíc tun odpadu. To je téměř o 11 tisíc tun více než v roce 2015. To je samozřejmě skvělé, ale bohužel se nám stále nedaří omezovat samotnou produkci odpadu, která neustále roste. Pražské služby se proto rozhodly zahájit kampaň, jejímž cílem je informovat o různých způsobech minimalizace odpadu a předcházení jeho vzniku.

Komerční článek
Komerční článek 21.8.2020, 09:50

Hlavním nosičem kampaně je seriál krátkých videí, které budeme postupně zveřejňovat na našem Facebooku a Youtube kanálu. Ve videích najdete ty nejzákladnější způsoby minimalizace odpadu, jako třeba používání plátěných či síťových tašek, využívání vlastních šálků na kávu nebo opravování starých věcí místo jejich likvidace.

Kampaň pokračuje v aktivitách Pražských služeb v oblasti správné likvidace odpadů a předcházení jejich vzniku. Aktuální kampaň navazuje na „Třídicí kvíz a správné třídění odpadu“ a na edukativní kampaň „Šlápni na to!“. Ta apelovala na využívání celé kapacity nádob prostřednictvím sešlapávání lahví, plechovek a trhání či řezání krabic.

Cílem videí není jen představení jednotlivých tipů, ale také jimi chceme říci, že předcházení vzniku odpadů není vůbec těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Rozhodně po lidech nechceme, aby se ze dne na den stali “ekoteroristy”, jak se často lidem chránící životní prostředí říká. Chceme pouze, aby se o odpadku přemýšlelo rozumně a aby se rozumným způsobem minimalizoval. A jak uvidíte na našim videích, která spatří světlo světa na přelomu srpna a září, tak i skutečně malá změna v našem chování může mít velký efekt.

Fakt, že to jde i jinak potvrzují Pražské služby. Na svých akcích nevyužívají jednorázové plastové obaly a podporují především akce, kde nejsou využívány jednorázové obaly, především plastové lahve a kelímky.

Více se dozvíte ZDE!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články