fb pixel V Japonsku mají hotel obsluhovaný dinosaury! Tak trochu Jurský park naživo – G.cz
Vyhledávání

V Japonsku mají hotel obsluhovaný dinosaury! Tak trochu Jurský park naživo

Dinosauří roboti na recepci, zřejmě nic neobvyklého!
Zdroj: profimedia.cz

Přesně v půlce března se v Japonsku otevřel již druhý hotel společnosti H.I.S. obsluhovaný pouze roboty! A co víc, nejsou to lidští roboti, nýbrž dinosauři!

Eva Jeřábková 31.3.2017, 12:38

První hotel obsluhovaný roboty otevřela společnost v metropoli Kantō a během následujících 5 let plánuje otevřít nejméně 100 dalších nejen v Japonsku, ale i mimo něj.

Ovšem ten otevřený v tokijském Disney Resortu je skutečně něčím výjimečný. Hotel s názvem Henn na Maihama Tokyo Bay se dá volně přeložit jako „neobvyklý“. „Cílem hotelu není být vybočující novinkou, ale dalším bodem evoluce,“ prohlásil Hideo Sawada, zakladatel a předseda H.I.S., během otevíracího ceremoniálu.

Máme recepci plnou robotů a chceme je umístit, kamkoliv to jen bude možné, abychom tak zefektivnili provoz a udělali z tohoto hotelu ten nejkomfortnější na světě,“ dodal.

Společnost se rozhodla pro neobvyklé obsazení hotelu dinosaury zřejmě proto, že se nachází v bezprostřední blízkosti zábavního parku Disney. Návštěvníci se tak mohou celou svou dovolenou pohybovat ve světě vskutku monstrózní zábavy.

Ihned po otevření je více jak 80% kapacity hotelu zamluveno až do konce měsíce. Japonci si skutečně potrpí na raritky!

První společností otevřený Henn na Hotel byl v červnu 2015 v těsné blízkosti Holandského zábavního parku Huis Ten Bosch v Sasebu. Samotný park byl otevřen už roku 1992 a směle se nazýval Město budoucnosti – šetrné k životnímu prostředí. Provozovatel parku, společnosti Huis Ten Bosch Co., je dceřiná společnosti H.I.S. a Sawada vystupuje jako její prezident.

Konceptem hotelů je setkání zážitku a pohodlí. Hotel byl také zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako „první roboty obsluhován hotel na světě.

Na recepci jsou roboti, kteří mluví plynně japonsky, anglicky, čínsky a korejsky. Dále vám robotí poslíčci ochotně odnesou jakkoli těžká zavazadla až do vašeho pokoje. O úklid pokoje se taktéž starají roboti.

Hotel je vybaven všelijakými moderními vymoženostmi a nejnovějším zabezpečením. Klíče od svého pokoje už nikdy neztratíte. Stačí vám vaše tvář a senzory u dveří. Světla jsou na pohybová čidla a nechybí ani automatická klimatizace, která zajistí vždy čerstvý vzduch v místnosti.

V šestipatrovém hotelu s více než 100 pokoji slouží na 140 robotů a jenom 7 lidských zaměstnanců, kteří pouze kontrolují bezchybný provoz a jsou tu jen v nouzových případech!

Společnosti H.I.S. plánuje již v říjnu otevřít třetí Henn na Hotel ve městě Nagoya, který má být opět nabitý technologickými novinkami. Čím nás překvapí?

A než se s vámi rozloučíme, tak ještě rychle Dobrý den, svaly ven! Japonci založili kavárnu dívčích snů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články