V Číně odstartovala největší migrace v dějinách lidstva. A může za to vepř – G.cz
Vyhledávání

V Číně odstartovala největší migrace v dějinách lidstva. A může za to vepř

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Chystáte se právě do Číny? Tak svůj názor raději přehodnoťte. Ne snad kvůli kauze Huawei, ale kvůli oslavám čínského Nového roku. V následujících týdnech bude všude ještě více narváno než kdy jindy.

Václav Roman
Václav Roman 23.1.2019, 16:35

Vepř střídá psa

Když se obyvatelstvo nejlidnatější země světa chce přesunout z bodu A do bodu B, může z toho lehce vzniknout největší migrace v dějinách lidstva. A taky že ano. Svátky jara se zde sice slaví každý rok, ale během letošních oslav mají Číňané cestovat nejvíce v historii.

Alespoň to uvedlo na nedávné tiskové konferenci čínské ministerstvo dopravy. A statistiky, které to dokazují, jsou opravdu hodně impozantní. Od 21. ledna do 1. března mají po Číně cestovat neuvěřitelné 3 miliardy cestujících, což lze skutečně označit za největší migraci v dějinách.

Nový rok vepře, který vystřídá rok psa, začne dle čínského kalendáře už 5. února. A to se musí pořádně oslavit. Jak tyto oslavy běžně probíhají, se můžete podívat v přiložené galerii.

Kam všichni jedou?

Během čtyřicetidenního období Chunyun budou lidé pospíchat, aby strávili svátky se svými rodinami, a pak zase rychle zpátky. Nejvíce z nich má dle předpokladů cestovat osobními automobily, čínské ministerstvo dopravy hovoří až o 2,46 miliardách jízd, na železnicích se počítá se 413 miliony cestujícími a letecky se má přepravit celkem 73 milionů pasažérů.

Je otázkou, zda si s takovým náporem čínská dopravní infrastruktura poradí. Rozhodně se na to už připravuje. Například deset největších letišť v zemi má být v provozu nonstop. Aby mohlo být odbaveno všech 572 tisíc plánovaných letů, nebude to ani jinak možné.

Ne všichni Číňané však budou na oslavy příchodu roku vepře doma, někteří se rozhodli vycestovat do zahraničí. Podle údajů čínské rezervační společnosti Ctrip má za hranice zamířit kolem 7 milionů lidí.

A zde čtěte 6 největších kauz, které se vyrojily kolem Huawei za poslední rok.

Podobné články

Doporučujeme

Další články