fb pixel V brněnských kanálech jede slušná párty: v odpadních vodách mají podle výzkumu hromadu kokainu, Prahu naštěstí nikdo nezkoumal – G.cz
Vyhledávání

V brněnských kanálech jede slušná párty: v odpadních vodách mají podle výzkumu hromadu kokainu, Prahu naštěstí nikdo nezkoumal

Pečujte o svůj nos s radostí! Odhad roční spotřeby drog podle analýzy odpadních vod v Česku. V USA byl v 60. letech pervitin zakázán. Na scénu však přišel kokain. + DALŠÍ 1 FOTKA

Na začátku března Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka z odpadních vod zjistil, že v Česku nejvíc jede pervitin a nikoho to nepřekvapilo. Co je ovšem šokující, je fakt, že Evropské monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti objevilo v brněnských kanálech značné stopy kokainu. Fakt se mají v moravské metropoli takhle dobře?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 21.3.2018, 09:11

Brno frčí

Evropské monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti ve svém každoročním průzkumu odpadních vod evropských měst přišlo na to, že v Brně v kanálech protéká nejvíc kokainu v rámci České republiky a my se ptáme - jak to? Jak to, že zrovna v Brně si mohou dovolit kokain? Studie, která probíhá pravidelně od roku 2011, má totiž háček - nespadá do ní Praha.

Ano, středisko totiž v rámci Česka testovalo jen Brno a České Budějovice. Jihočeské město zase drží prvenství v metamfetaminu. Obě smažácké bašty jsou ale v porovnání se zbytkem stále slabota. Celkem se analýze podrobilo 56 měst v 19 zemích a třeba v bratislavských odpadních vodách je kokainu ještě třikrát více než v těch brněnských. Budějovice jsou s pervitinem až třetí, předběhl je durynský Erfurt a Saská Kamenice.

Testovalo se ještě na přítomnost MDMA a v tom jednoznačně zvítězilo Holandsko. Berlín, kolébka hipsterů, techna a milovníků "emka", skončil kupodivu na šestém místě.

Začátkem března také Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka zveřejnil svůj vlastní výzkum na odhadovanou spotřebu nejrůznějších drog dle analýzy odpadních vod pouze v rámci Česka, testoval v deseti městech. Na výsledky této studie se můžete podívat tady:

Tak to bychom měli.

A tady jak se fetovalo za první republiky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články