fb pixel Už šestnáct let babyboxy zachraňují životy nechtěných dětí. Zařízení nové generace převzala u příležitosti letošního Dne dětí městská část Praha 6 – G.cz
Vyhledávání

Už šestnáct let babyboxy zachraňují životy nechtěných dětí. Zařízení nové generace převzala u příležitosti letošního Dne dětí městská část Praha 6

Zdroj: MČ Praha 6

Praha 2 a Praha 6 jsou jediné pražské městské části, jejichž radnice mají na své budově umístěn babybox. Původní zařízení z roku 2010 v Jilemnické ulici nahradil symbolicky na Den dětí babybox nové generace, který má klimatizovaný interiér a automatizovaná dvoukřídlá dvířka. V České republice se tak k dnešnímu dni nachází celkem 79 babyboxů, do kterých bylo odloženo 218 dětí.

Redaktor
Redaktor 2.6.2021, 14:14

Babybox na Praze 6 dle aktuálních statistik dosud zachránil pět dětí: tři chlapce a dvě holčičky. Nyní bude manipulace se schránkou pro matky, které se zde rozhodnou odložit své dítě, jednodušší. Radnice Prahy 6 totiž převzala darem od sdružení Babybox novou, modernější a lépe přístupnou schránku, jejíž hodnota činí přibližně 300 tisíc korun.

Přispívali dárci

Nové babyboxy mají automatizovaná dvoukřídlá dvířka, díky nimž pro otevření schránky jednoduše stačí zmáčknout zelené tlačítko. Mezi dárci, kteří na zřízení nového babyboxu přispěli, je i Obchodní centrum Šestka.

„Jakmile nás pan Ludvík Hess ze spolku Babybox oslovil, neváhali jsme a okamžitě se rozhodli přispět na nový babybox v naší spádové oblasti na Praze 6 sponzorským darem. Jsme velmi potěšení, že aktivity obchodního centra Šestka nepokrývají jen provoz maloobchodu, služeb a zábavy, ale mají přesah i na dobročinné projekty, které pomáhají zachraňovat lidské životy,“ uvedla Michaela Němcová, manažerka Obchodního centra Šestka.

Slavnostního předání babyboxu pražské radnici se zúčastnil radní Prahy 6 pro sociální politiku a zdravotnictví Marián Hošek, starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář, zakladatel babyboxů v České republice Ludvík Hess i s výrobcem babyboxů Zdeňkem Juricou nebo pětinásobný ministr Cyril Svoboda. Během ceremoniálu novému babyboxu požehnal generální vikář pražské arcidiecéze Mons. Zdeněk Wasserbauer.

Na miminko upozorní senzor

Babybox nové generace byl na radnici Prahy 6 instalován na místě toho původního v Jilemnické ulici. Ve vnitřním prostoru schránky je umístěn váhový senzor a rovněž videokamera, řídící systémy zajišťují nepřetržité monitorování stavu uvnitř babyboxu. Vyskytne-li se ve schránce nový přírůstek, váhový senzor zajistí spuštění alarmu a zařízení automaticky odešle zprávu pomocí SMS či e-mailu na předem určené kontakty. Tím je zajištěno, že se dítěti dostane potřebná zdravotní péče co nejrychleji.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články