fb pixel Útoky v Bruselu: Refugees Welcome? – G.cz
Vyhledávání

Útoky v Bruselu: Refugees Welcome?

Vypadá to, že děsivá linka teroristických útoků islamistů v Evropě nebude mít konce. Leden 2015, Paříž, redakce časopisu Charlie Hebdo – 12 mrtvých a 10 zraněných. Listopad 2015 různá místa v Paříži – 130 mrtvých a 352 zraněných. Březen 2016, Brusel, letiště a metro – celkem 26 mrtvých (zatím)….

Ivan Brezina
Ivan Brezina 22.3.2016, 13:08

Dnešní teroristický útok je navíc vlastně velmi logický. Před čtyřmi dny byl v Bruselu zadržen Salah Abdeslam, který se v listopadu podílel na masakrech v Paříži. Dalo se předpokládat, že se jeho kolegové začnou mstít. Navíc se blíží Velikonoce, největší křesťanské svátky v roce. Že by si to islamisté nechali ujít?

Korelace neznamená kauzalitu

Na Facebooku se už objevují hlasy, že nic z toho nemá žádnou spojitost nejen s islámem, ale ani s uprchlíky. Jistě, korelace dvou jevů ještě automaticky neznamená kauzalitu. Jenže muslimští uprchlíci utíkají z islámských zemí před militantním islámem a co s sebou přivážejí? Islám.

Tohle píšu jako člověk, který do islámských zemí opakovaně jezdí a muslimy má rád. Naprostá většina z nich je naprosto v pohodě – bez ironie. Zásadní problém ale je, že islám je s evropskou civilizací kulturně nekompatibilní. Podívejte se třeba na Vietnamce. Přišli ze vzdálenějšího koutu světa, než je Sýrie, Írán, Libye nebo Afghánistán, a odpalují snad bomby? Ne – zařadili se mezi nás, a to přestože si zachovávají svou buddhistickou a konfuciánskou víru. Žádný “střet kultur” v jejich případě nehrozí.

Islám je ale prostě jiný. S evropskou civilizací nejde dohromady, a to z řady důvodů. Multikulturní společnost, jejíž příměsí je právě islám, nemůže nikdy fungovat, což se dnes ráno v Bruselu znovu palčivě potvrdilo. A naše výhoda je právě v tom, že v Česku skoro žádný islám nemáme. Mělo by to tak zůstat, bez ohledu na různé vítače, dobrovolníky a aktivisty.

Že je to xenofobní? Možná ano. V životě jsou ale situace, kdy se prostě musíte rozhodnout. Co je pro vás důležitější? Bezpečí vašich bližních, nebo pomoc cizím lidem s kulturně nekompatibilním náboženstvím? Na pražském letišti a v pražském metru nebouchají bomby prostě proto, že tu nejsou jejich nositelé.

Změňte si profilovku!

Po Facebooku už koluje předpověď Daniela Hradského, co se teď bude dít. Vybíráme z ní pár bodů:

– Po chvíli zmatku si všichni něčím počmárají profilovku. Třeba nápisem Je suis Brusel.
– Evropští státníci prohlásí, že jsou šokováni, ale neměli bychom se uchylovat k násilí. Situace je pevně v rukou a jednalo se jen o několik osamocených šílenců.

– Dočteme se, že islám je náboženstvím míru.
– Merkelová řekne, že teroristické útoky nijak nesouvisejí s migranty ani s menšinami, protože kdo by jinak sakra vydělával Němcům na penze?
– Bezpečnostní služby prohlásí, že už před rokem varovaly, že je to nebezpečné.
– Přívrženci spikleneckých teorií odhalí, že atentátníci stříleli slepými patronami a „mrtví“ šli po smrti domů. Prý je to jasně vidět ze záběrů z mobilů na You Tube.


– Etnomasochisté a nosiči „břemene bílého muže" se začnou mlátit důtkami do zad a vykřikovat, že si za všechno můžeme sami, protože muslimové se prý totiž jen oprávněně brání nám, ošklivým imperialistům. Máme se prý rychle odzbrojit a ukázat jim prázdné dlaně.
– Vlády prohlásí, že je třeba zvýšit rozpočet na „bezpečnost“ a nakoupit další pouliční kamery, šmírovací programy a radary na měření rychlosti aut.
– Putin vyšle stíhačky, které v Sýrii rozbombardují pár nemocnic a dvěma džihádistům rozbijou laptop.
– Evropští politici se projdou po Bruselu, podrží se za ruce a prohlásí, že nás to nesmí rozdělit, a hlavně, že se máme rádi.
– Pak to někde bouchne znovu.

Ano, je to trpká nadsázka, ale už se začíná naplňovat:

Správně – teror určitě odsuďme. Nenechme se zastrašit, rokujme, vydávejme prohlášení, apelujme na spoluobčany, diskutujme v televizi...

Jen to prostě připomíná mravence, kteří zběsile pobíhají v zapálené krabičce od sirek.

Anketa

Kdo nese odpovědnost za výbuchy v Bruselu?

Anketa se načítá...

A TADY máte 8 pohledů na bruselské letiště, kde to dnes bouchlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články