Urna, rotoped i klobouk s mývalím ohonem: Co všechno lidé loni zapomněli v pražské MHD?

Obrázek uživatele vaclav.roman
12.02.2019, 21:38

Čím víc toho máš, tím víc toho můžeš ztratit. Toto pravidlo potvrdil pražský dopravní podnik, který zveřejnil údaje z oddělení ztrát a nálezů. A nejenže se toho ztrácí a nalézá čím dál více, ona je navíc podoba dotčených artiklů čím dál kurióznější. Co všechno se v roce 2018 v prostředcích MHD našlo?

Třetina ztracených předmětů se vrátila svému majiteli

V roce 2018 zaznamenal pražský dopravní podnik bezmála 7,5 tisíce ztracených předmětů, což je oproti roku 2017 nárůst zhruba o tisícovku. Když bychom zabrousili dále do minulosti, je rozdíl ještě markantnější. V roce 2014 například cestující ztratili 3 746 předmětů.

"Cestující v pražské MHD nejčastěji ztrácejí tašky, batohy, kabelky, oblečení a klíče. Výjimkou nejsou ale velmi netradiční nálezy jako maska čerta či hodnotné nálezy jako helma na motorku,“ prozradila Petra Tölgyesiová z dopravního podniku. Dále uvedla, že se celá třetina nalezených předmětů dostala zpět ke svému majiteli, což je jistě chvályhodné, ale mnohem zajímavější je informace, co všechno se vlastně v tramvajích, autobusech či soupravách metra našlo.

Jde totiž nejenom o předměty běžné potřeby či doklady, i když ty tvoří většinu. Kromě toho cestující v dopravních prostředcích zapomněli třeba kostým anděla, dále kulečníkové tágo, rotoped a také třeba lednici. Peněženku s doklady můžete vytrousit celkem snadno, ale jak se stane, že někdo ztratí lednici?

Našel se také dron, horolezecké lano, uniforma pilota či kožený klobouk s ocasem z mývala! Ve ztrátách a nálezech však měli i smutek. Někdo totiž ztratil urnu s popelem a pohřební kytici. I když v tomto případě se mohlo jednat o poslední přání černého pasažéra.

Ztráty a nálezy také občas připomínají zvířecí útulek. V loňském roce se do nich totiž dostal křeček v krabici nebo králík v kleci. Nalezeno bylo také koťátko, jorkšírský teriér a labrador. Roztržitost lidí zkrátka nezná mezí. Podívejte se na nejkurióznější předměy do galerie:

A zde si můžete přečíst o tom, jak nás Polsko krmí blafem: Malý přehled velkých potravinových kauz od roku 2011, ze kterých se vám zvedne žaludek.


Komentáře

Doporučeno pro vás