fb pixel Uprchlíci se České republice stále vyhýbají nebo ji využívají jako zkratku do Německa a Švédska – G.cz
Vyhledávání

Uprchlíci se České republice stále vyhýbají nebo ji využívají jako zkratku do Německa a Švédska

Zdroj: PROFIMEDIA.CZ

Od vypuknutí uprchlické krize již uběhly víc jak dva roky a Česká republika je stále pouze tranzitní zemí na cestě migrantů do Německa nebo severských zemí. Dle informací České televize je na našem území zadrženo v průměru 13 ilegálních uprchlíků měsíčně – což je asi tisíckrát méně, než o čem hovořil Tomio Okamura před volbami.

Martin Miko
Martin Miko 8.12.2017, 12:23

ČR jako zkratka do Německa a Švédska

Česká republika je totiž mimo hlavní migrační trasy směrem do západní a severní Evropy, proto je počet ilegálních imigrantů, kteří chtějí skrz Českou republiku pouze projet, minimální. V průměru je tak zadrženo hruba 13 osob měsíčně. Mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová pro Českou televizi uvedla, že Česká republika má přísná pravidla pro vstup na své území a stále na nich trvá, proto ČR není pohodlnou krajinou pro ty, kteří tudy chtějí pouze ‚proběhnout‘.

Všeobecně navíc počet ilegálních migrantů, kteří vstoupili na území České republiky, klesá. Do konce listopadu 2017 přišlo do Česka pouze 145 migrantů, což je dvakrát méně než před dvěma lety, kdy byla uprchlická krize v Evropě na vrcholu. Tehdy bylo na území ČR zadrženo dokonce 3300 migrantů, zatímco v loni něco málo přes 500.

Česká republika je zemí EU, kde migranti žádají o azyl nejméně. Zatímco průměr EU je v průměru 702 žadatelů na milion obyvatel, v Česku se jedná v průměru jen o 28 žadatelů na milion obyvatel. Tato zpráva byla zveřejněna na webu Eurostatu. Mezi zeměmi EU je Česká republika spolu se Slovenskem, Portugalskem, Rumunskem a Estonskem státem, kde je nejmenší počet žadatelů o azyl.

Vláda ČR přijímání migrantů dlouhodobě odmítá. Tento týden dokonce Evropská komise poslala ČR spolu s Maďarskem a Polskem k soudu z důvodu odmítavého přístupu v rámci programu o přerozdělování žadatelů o azyl na základě závazných kvót.

A zde je 8 zemí, ze kterých nejčastěji míří žadatelé o azyl do Evropy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články