fb pixel Umíš nakupovat? Nic neriskuj a seznam se s triky, jak ušetřit na nákupech v 21. století – G.cz
Vyhledávání

Umíš nakupovat? Nic neriskuj a seznam se s triky, jak ušetřit na nákupech v 21. století

Utratit tisíce během jedné nákupní session na internetu není problém. Jakmile ale přijde na to ty tisíce ušetřit, už je situace horší. Nevíš-li ovšem, že existují opravdu snadné způsoby, jak zbytečnému utrácení zabránit.

Komerční článek
Komerční článek 1.6.2020, 10:59

Letáky nejsou jenom pro důchodce

Věříme, že nejsme sami, kdo si při slovech nákupní leták vybaví supermarket plný důchodců snažících se ukořistit zboží ve slevě. Zejména mladí lidé si pak často neuvědomují, že plánované nakupování ve slevách může přinést zajímavé výsledky. Zapomeň ale na nechutnou změť papíru narvanou ve schránce. Lid 21. století volí daleko ekologičtější variantu letáků online. Dostupné jsou kdykoliv na počítači nebo třeba z mobilu, pořád aktuální a neomezují se jen na obchody v okolí.

Nejefektivnější je stravovací plány přizpůsobit právě tomu, co můžeš aktuálně koupit ve slevě. Pokud vaříš doma (což teď umí díky korona-krizi snad už každý), vezmeš třeba Tesco leták a vymyslíš si jídelníček na celý týden dopředu. A podle toho nakoupíš. Jako příjemný vedlejší produkt zůstaneš navíc v klidu, protože během týdne už nebudeš zatěžovat hlavu vymýšlením, co sníst. Pro „off-line“ nákupy jsou letáky tutovka. Pokud jde o nákupy po internetu…

Na webu vládne cashback!

Ve světě online nákupů jde o službu, se kterou získáš část ceny nákupu zpátky. Funguje na principech affiliate marketingu: cashbackový portál dostane od e-shopu odměnu za to, že přivede zákazníka (tebe) a o tu odměnu se pak s tebou rozdělí. Weby, které cashback nabízejí, spolupracují snad se všemi e-shopy, na které si lze vzpomenout: oblečení, elektronika, potraviny a klidně i velká tržiště typu čínského e-shopu AliExpress.

Co chtít od cashbackového portálu? Kromě pestré palety obchodů a vysokých odměn (jak nečekané), i dobrý zákaznický servis, komunikaci v případě problémů a v neposlední řadě možnost nechat si odměny vyplatit hned, aniž by člověk musel nejdřív našetřit třeba stovku. Jedním z osvědčený webů s cashbackem je Tipli. Kromě výše zmíněného na něm navíc najdeš i nákupní inspiraci a další top tipy. Jo a taky slevové kódy a kupony.

Nakupuj s kuponem

Kupony jsou boží! Nemluvíme samozřejmě o privatizaci nebo přídělovém systému na jídlo (ač ten měl v období krize své opodstatnění), ale o akčních kuponech se slevami. Nebo chceš-li slevových kódech, protože ústřižky z novin už používá málokdo. Moderní člověk si je vyzvedává na netu. Stačí vědět, kde je hledat, a od levné elektroniky nebo vybavení na sport tě dělí jen pár kliknutí. Že tě nebaví googlovat? Však už tady padlo, kdo je na kupony (taky) specialista.

Podobné články

Doporučujeme

Další články