fb pixel Umělec Patrik Saudek v rámci vernisáže v ShowParku DaVINCI představil rozšířenou sbírku velkoplošných obrazů – G.cz
Vyhledávání

Umělec Patrik Saudek v rámci vernisáže v ShowParku DaVINCI představil rozšířenou sbírku velkoplošných obrazů

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Malíř Patrik Saudek po více než roce ozdobil prostory ShowPark DaVINCI třemi novými plátny, jenž se stanou součástí největší sbírky jeho velkoplošných obrazů s názvem Matrix. Hosté i novináři se stali svědky při odhalení nejnovější tvorby Patrika Saudka, která se znovu stane majetkem soukromého sběratele, který si však nadále přeje, aby sbírka zůstala s prostorách ShowPark DaVINCI. Návštěvníci nočního podniku budou tak mít možnost si pohromadě prohlédnout devět velkoplošných děl tohoto známého umělce.

Redaktor
Redaktor 21.11.2018, 10:04

Patrik Saudek představil nové obrazy

Je tomu už téměř rok od doby, kdy jsme naposledy psali o adrenalinové výstavě malíře Patrika Saudka v ShowParku DaVINCI, která kromě odhalení nových obrazů pro prostory zahrnovala i náročnou instalaci, při které musel asistovat horolezecký tým. Není divu, že organizátoři letošní vernisáže chtěli překvapit návštěvníky i média něčím novým a neotřelým, co tu ještě nebylo. Překvapením večera, o kterém nevěděl ani samotný Patrik Saudek, byla projekce videa, kde se zhmotnila dívka z jednoho jeho obrazu, který pojmenoval „Hrozny lásky“.

„Líbí se mi ta křehká něžnost v kombinaci se vzrušujícím sex-appealem, vystihuje to pocity, které měl obraz vyzařovat,“ komentoval projekci Patrik Saudek a následně prozradil, proč se sbírka velkoplošných obrazů jmenuje Matrix. „Je to Matrix emocí, každý obraz je specifický. Hněv, radost, odpor, touha, naděje, strach. Byla to pro mě vnitřní inspirace, která mě při tvorbě doprovázela,“ vysvětloval umělec.

Všichni si kladou otázku, která se týká toho, jak dlouho v ShowParku obrazy zůstanou, popřípadě jestli k nim přibydou další. Patrik Saudek však mlžil slovy: „Druhý podnik ShowPark MARKET slaví na trhu již 20 let. Možná další překvapení vymyslíme právě tam.“ Nezbývá tedy nic jiného než čekat na výsledky další spolupráce.

Patrik Saudek (50) je synem světoznámého kreslíře Káji Saudka. Po maturitě se věnoval studiu na UMPRUM v oboru malba. Ve své tvorbě se zaměřuje převážně na akty, portréty a krajiny. Má za sebou několik výstav v Čechách i zahraničí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články