Jak se ukoulet k smrti – G.cz
Vyhledávání

Jak se ukoulet k smrti

V horách ruského Kavkazu se předloni v zimě něco podělalo. Průhledná zorbovací koule se dvěma lidmi vyjela z dráhy a odkoulela se do propasti.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 6.9.2014, 11:00

    Na amatérském videu to vypadá celkem legračně. Zorbovací koule se nejdřív kutálí, pak se skoro zastaví v sedle a pomaličku a líně se rozjede k okraji děsivého srázu. Nějaký muž se jí snaží zastavit, z boku mu na pomoc přibíhá druhý, nepodaří se jim to… Prostě jako v grotesce.

  Pak si ale uvědomíte, že uvnitř koule byli dva muži. Denis Burakov (27) se při kutálení koule do propasti zabil a Vladimir Ščerbakov (33) se těžce zranil. Oba muži byli přitom první, kdo zorbovací kouli na tom místě vyzkoušeli. Tomu se říká smůla. Stalo se to v lednu 2013 v lyžařském středisku Musa Achitara v Karačajevsko–Čerkesské republice (autonomní republika v rámci Ruska) na severních svazích Kavkazu. Mimochodem, ještě horší než ukoulet se k smrti, je se k smrti ubavit stupidními novinovými články a televizními pořady, které všechno převádějí na veselou estrádu – a to včetně vážných věcí. Přečtěte si o tom skvělou filozofickou knihu amerického mediálního teoretika Ubavit se k smrti (česky vyšlo 1999)!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články