fb pixel Učitel - povolání snů? Práce pedagoga znamená nízký plat, ale také dvouměsíční prázdniny – G.cz
Vyhledávání

Učitel - povolání snů? Práce pedagoga znamená nízký plat, ale také dvouměsíční prázdniny

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vzhledem k tomu, že se dnes v Laosu slaví Den učitelů, rozhodli jsme se, že vyzdvihneme toto bohulibé povolání, které nikdo nechce dělat. Sice vyděláváte jako prodavačka v Lidlu po roce pípání zboží za kasou, ale za to z tohoto povolání plynou mnohé výhody, o kterých se dozvíte až během praxe.

Martin Miko
Martin Miko 9.3.2020, 22:50

Být učitelem je cool

Učení s sebou přináší mnoho skvělých výhod, které se dozvíte až v pozici učitele. Sice vám to všichni budou rozmlouvat kvůli nízkému platu, jenže peníze nejsou všechno. Jen se podívejte na nás v redakci G.cz. Také nejsme výjimka, která by potvrdila pravidlo. Následující důvody, proč vykonávat práci učitele vás přesvědčí jít studovat na „pajďák“.

1. Nejlepší antikoncepce na světě

Být učitelem znamená být neustále v kontaktu s mladými lidmi, díky kterým se vaše biologické hodiny zpomalí natolik, že budete velmi váhat nad tím, jestli opravdu chcete potomka, který se při vstupu do školy nepřezouvá, vyrábí si flusačku z fixy a nechává v kapsáři hnít svačinu i několik měsíců.

2. Zůstanete navždy mladý

Díky tomu, že v podstatě celý život neopustíte půdu školy, nebudete muset nikdy dospět. Když pak jednou okusíte práci v kanclu, tak zjistíte, že lidi jsou vlastně hrozně nudní a řeší jen seriál Ulice a nákup v supermarketu. Lepší je zůstat věrný škole a mít rád práci pedagoga. Je možné, že vám někde jinde dají více peněz, ale pro peníze přece tuhle práci neděláte.

3. Všemi zmiňované prázdniny

Jednou z hlavních výhod, kterou vám budou všichni tlouct do hlavy, je ta, že budete mít poměrně dost volna. Tím máme na mysli samozřejmě jarní, letní, zimní a další prázdniny, které můžete využít třeba k další práci nebo k cestování. Samotní učitelé jsou alergičtí, jakmile před nimi zmíníte, že mají pořád prázdniny. Takže si dávejte pozor na jazyk. Není to jen tak strávit školní rok s plnou třídou satanů.

4. Znáte všechny mladice ve městě

Berte to tak, že když v 25 letech nastoupíte jako učitel na střední škole, tak budete učit studenty ve věku 16 až 19 let, což patří mezi zásadní výhody. Takže když pak někdy za pár let vyrazíte večer do klubu a potkáte hromadu holek, které s vámi budou chtít pokecat o životě na vejšce, budete v očích svých kamarádů mnohem výš než Guru Jára.

5. Vyznáte se v trendech

Díky tomu, že se budete pohybovat mezi mladými lidmi, tak budete vědět, jaké jsou aktuální trendy ve světě videoher, muziky a filmu. Navíc díky studentům budete vědět, co se zrovna nosí a jaké hlášky se používají. Navíc budete mít velkou možnost mladé lidi formovat.

6. Stejně časem rezignujete

Když budete první roky chtít být pilným učitelem, který bude práci dělat poctivě, tak si uvědomíte, že za pár let už máte vše v malíku, takže nebude žádný problém recyklovat svoje přípravy. Samozřejmě, že to neplatí ve všech předmětech, ale v některých budete mít časem „pohodu“. Alespoň lehkou. Satani ve třídě zůstanou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články