fb pixel Ubytování Luhačovice a Velké Karlovice: Objevte ta nejkrásnější místa Zlínského kraje – G.cz
Vyhledávání

Ubytování Luhačovice a Velké Karlovice: Objevte ta nejkrásnější místa Zlínského kraje

Zdroj: Shutterstock

Zlínský kraj je skvělou lokalitou pro dovolenou, jelikož skýtá řadu zajímavých míst. Luhačovice jsou dobře známé zejména pro své lázně, ovšem v kraji najdete i na další skryté perly, které stojí za objevování, například Velké Karlovice.

Komerční článek
Komerční článek 25.10.2023, 14:13

Luhačovice: Lázeňský ráj

Jedním z nejvýraznějších míst Zlínského kraje jsou Luhačovice. Sem vyráží mnoho lidí za lázeňskými procedurami. Ovšem zajímavostí je také zámek, který vás okouzlí historickou krásou. Město je jako stvořené pro procházky, neměli byste si nechat ujít okruh, který vás povede za lázeňskými prameny. Prohlédnete si tak to nejkrásnější a můžete přitom ochutnat prameny.

Kromě toho za návštěvu stojí Muzeum luhačovického Zálesí. Nachází se zde stálá expozice, můžete si tak prohlédnout, jak se zde žilo na počátku 20. století. Kromě toho se zde konají i krátkodobé výstavy s uměleckými díly.

Po náročném dni jistě oceníte pevné nohy k jídelnímu stolu v jedné z místních restaurací – vyberte si to nejlepší z místní gastronomie, užijte si skvělou hostinu a doplňte energii na další výlety.

Wellness centrum

Vzhledem k tomu, že jde o lázeňské město, samozřejmě nechybí ani wellness centrum. To je skvělou volbou, pokud si chcete opravdu odpočinout a užít si ničím nerušený relax. Ubytovat se můžete rovnou v lázních, užít si saunu a masáže. Pro aktivnější odpočinek jsou k dispozici také bazény a fitness centrum.

Koupání v přírodě

Pokud vás zrovna neláká wellness, nabízí se i možnosti koupání v přírodě. Za krásného počasí si můžete užít den u přehrady. Zelené pláže obklopené vysokými stromy tvoří dokonalé místo pro relaxaci. Můžete se osvěžit ve vodě, zapůjčit si loď nebo šlapadlo, či se jednoduše opalovat na břehu. Kolem přehrady vede také inline stezka a nachází se zde sportovní areál, jde tak o ideální místo pro aktivní odpočinek.

Na hrázi je k dispozici kemp, kde si můžete postavit stan, karavan nebo pronajmout chatku. Samozřejmě se ale nabízí i další možnosti ubytování v Luhačovicích – pokud preferujete spíše komfort penzionu či apartmánu. Každý zde najde to pravé.

Valašské muzeum

Ve středu Velkých Karlovic najdete Valašské muzeum, které vám přiblíží bohatou tradici tohoto regionu. Prohlédnete si zde například foukané sklo, salašnické nářadí a další ukázky tradiční valašské kultury. Kromě trvalé expozice se zde také konají různé krátkodobé výstavy, při každé návštěvě vás tak čeká unikátní zážitek, kdy můžete nahlédnout do kulturní minulosti této lokality.

Turistika v Beskydech

Velké Karlovice se nacházejí v samém srdci Valašských Beskyd, otevírají se vám tak možnosti, kam vyrazit na výlety. Turistické trasy vás provedou nádhernou scenérií a nabídnou působivé výhledy na krajinu. Pokud navíc máte v oblibě zimní sporty, během sezóny je zde k dispozici několik lyžařských středisek, kde si užijete sjezdovky.

Pokud vás láká spíše lyžování či krásná příroda, pak zvolte ubytování ve Velkých Karlovicích. I zde jsou k dispozici rozmanité možnosti, najdete tak komfortní zázemí pro své výlety.

Kostel Panny Marie Sněžné

Ačkoli Velké Karlovice jsou spíše nenápadnou turistickou destinací, rozhodně se zde nudit nebudete. Kromě krásné přírody lákající k procházkám je zde také jedna zajímavost. Jde o kostel Panny Marie Sněžné. Ten vyniká zejména svou architekturou. Jde o roubenou stavbu ve stylu pozdního baroka. Vyniká netypickým půdorysem řeckého kříže. Konstrukce obvodových stěn má celkem 24 úhlů a jde tak o opravdu zajímavou stavbu.

Ať už se rozhodnete vyrazit do Luhačovic, Velkých Karlovic či okolí, v této oblasti vás čeká nádherná příroda, bohatá kultura a spousta příležitostí k relaxaci. Načerpáte zde novou energii a užijete si příjemnou dovolenou.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články