fb pixel U stánků na levnou krásu: Písničkář František Nedvěd zemřel ve věku 73 let – G.cz
Vyhledávání

U stánků na levnou krásu: Písničkář František Nedvěd zemřel ve věku 73 let

Zdroj: Autor: Miloslav Rejha – Vlastní dílo, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64725517

Folkový zpěvák a autor mnoha nezapomenutelných „kotlíkových“ hitů František Nedvěd zemřel v neděli večer po dlouhé nemoci ve věku 73 let. Smutnou zprávu oznámil na facebooku jeho syn Vojta, se kterým rovněž vystupoval.

Martin Miko
Martin Miko 19.7.2021, 07:47

František Nedvěd zemřel

František Nedvěd zemřel ve věku 73 let. Podlehl rakovině plic. Na facebooku to uvedl jeho syn Vojta. „S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás dnes ve večerních hodinách navždy opustil náš milovaný táta František Nedvěd,“ napsal na svém FB. Jeho oznámení na sociálních sítích vyvolalo obrovskou vlnu kondolencí a vyjádření soustrasti k této neblahé události. Nicméně syn Vojta v předchozích dnech oznámil médiím, že se jeho otci vrátila rakovina a že byl kvůli špatnému zdravotnímu stavu převezen do nemocnice.

Co se týče kariéry Františka Nedvěda, tento český zpěvák a kytarista patřil dlouhodobě mezi největší tuzemské osobnosti country a trampské hudby. Dlouhá léta vystupoval například s kapelou Brontosauři nebo Spirituál kvintet. Poté se po vzoru svého bratra Jana Nedvěda rozhodl vydat na dráhu sólového umělce. František Nedvěd hrál například po boku Petra Kocmana, Milana Plechatého, Jaroslava Petráska nebo svého zmiňovaného syna Vojty. Ten je známý svými vystoupeními s dvanáctistrunnou kytarou.

Do historie se František Nedvěd zapsal společně se svým bratrem v červnu roku 1996, když se jim společně podařilo přilákat na Strahovský stadion přes 60 tisíc fanoušků. Něco takového bylo pro trampské seskupení naprosto nevídané. Něco podobného se povedlo od té doby z českých kapel pouze Kabátům v roce 2009.

Podobné články

Doporučujeme

Další články