Tyhle "hustě pařící ajťáky" zná celý internet. Jeden z nich pomáhal stavět Falcon Heavy – G.cz
Vyhledávání

Tyhle "hustě pařící ajťáky" zná celý internet. Jeden z nich pomáhal stavět Falcon Heavy

Tomasz Czajka a jeho úvodní fotografie. Polák ze slavného memu je dnes velmi úspěšný. Podle polského portálu Gazeta.pl se Tomek podílel na vývoji rakety Falcon Heavy společnosti SpaceX Elona Muska. Czajka v Muskově firmě pracuje jako inženýr letového softwaru. Elon Musk smazal facebookové profily Tesly a SpaceX. + DALŠÍ 1 FOTKA

Brýlatí kluci ve svetrech a s vlasy na troubu - to je fotografie z roku 1997, kterou dnes zná celý svět, a to především proto, že se z ní stal internetový meme. V Česku koloval s popiskem „brutální pařba fakulty aplikovaných věd“. Pokud jste si z nebohých nerdů na snímku někdy dělali srandu, chyťte se za nos. Jeden z nich totiž dnes pracuje s Elonem Muskem.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.2.2018, 16:35

Z ňoumy idolem?

V 90. letech byl Polák Tomasz Czajka obyčejným klukem, pak ho ale roku 1997 spolu s kamarády z vědeckého tábora někdo vyfotil a o dekádu později už jeho tvář znal celý svět. Z inkriminované fotografie se totiž stal internetový meme známý pod názvem "brutální pařba ajťáků".

Dělat si srandu z přitrouble se tvářících nerdů je celkem normálka, každý, kdo má něco takového na triku, by se ale měl raději posadit. Tenhle chlapec je totiž dneska pojem, rozhodně v rodné zemi. Polský web Gazeta.pl totiž přinesl informaci, že Tomek pracuje ve firmě Elona Musak a podílel se na konstrukci Falcon Heavy, senzace posledních dní.

Czajka studoval ve Varšavě, odkud se přesunul do Spojených států, jeho první prací byla společnost Google. Dnes žije v Kalifornii a pracuje ve firmě Elona Muska Space Exploration Technologies Corporation známější jako SpaceX, která se zabývá projektováním a stavbou orbitálních raket. Czajka tam funguje jako inženýr letového softwaru, a tak přiložil ruku k dílu při vývoji zmíněné "střely".

Tak co, pořád ještě hodláte šikanovat toho brejlouna z první lavice?

Tady je 15 vulgárních a směšných obrázků v nových cynických souvislostech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články