fb pixel TV Barrandov slaví dvanáct let. Připomeňte si to nejlepší! – G.cz
Vyhledávání

TV Barrandov slaví dvanáct let. Připomeňte si to nejlepší!

+ DALŠÍCH 16 FOTEK + DALŠÍCH 17 FOTEK

Mediální chráněná dílna a televize TV Barrandov slaví dvanáct let od začátku vysílání. My jsme si řekli, že si to zaslouží malé ohlédnutí se. Víte, jak se třeba ohlédnete v temném podchodu a pak zrychlíte krok, protože tam šílený bezdomovec horečnatě vykřikuje o patnácti pořadech, které mu zrovna běží v televizi.

Jan Studnička
Jan Studnička 11.1.2021, 17:44

Retrozačátky

Barrandov v podstatě začal jako jakási protoverze ČT3. Vysílal tedy především socíkovské klasiky. Opakovali se Chalupáři, Žena za pultem nebo kontroverzních 30 případů majora Zemana. Nenechte se mýlit. Všichni se můžeme shodnout na tom, že major Zeman je nebezpečná propaganda. Stejně bychom se ale chtěli vrátit do doby, kdy naším hlavním problémem bylo to, že Barrandov v devět večer pustí Studnu.

Během pár let se televize vyšvihla na čtvrtý nejsledovanější kanál v zemi. Narazili dokonce na pár zlatých žil, jako byl třeba vzpomínkový večer věnovaný Karlu Svobodovi. Ale v roce 2012 koupila Barrandov společnost Empresa Media. A tam se začal pomalu roztáčet kolotoč. O tom, co se dělo pak, si můžeme myslet leccos, ale nemůžete televizi upřít, že byla specifická. Rozhodně jste také poznali Barrandov, když jste ho viděli.

30 pořadů majora Soukupa

Empresa pomalu roztahovala nad televizí křídla a nakonec se v roce 2016 stal ředitelem televize Jaromír Soukup. Jméno, které bylo opakováno tolikrát, že už jeho zvuk naprosto ztratil význam. Schválně si to zkuste říct nahlas. Už je to jenom shluk hlásek, že jo?

No, Jaromír Soukup začal tlačit vlastní televizní tvorbu. A díky tomu jsme dostali celé balíky klenotů jako například Nebezpečné vztahy Honzy Musila. Pořad, kde se celé rodiny vyrovnávaly s tragickými neštěstími… ale v podání amatérských herců a za doprovodu levné výtahové hudby. A jako třešničku na dortu jsme k tomu obdrželi lechtivou variantu Aféry, kterou moderovala Kateřina Kristelová! Co chcete víc?! Protože pokud chcete víc, vždycky je tady Soudkyně Barbara. Neuvěřitelně dřevěná varianta populární americké „reality“ show.

Pravý vrchol ale Barrandov zažil, když začal Jaromír Soukup šetřit a rozhodl se, že si udělá z televizního kanálu YouTube kanál. Celkem účinkoval v PATNÁCTI svých vlastních pořadech, často jich běželo několik v jeden den. Respektive pořád běží, ale když opadl kolem téhle bizarnosti hype, mládež přestala telku ironicky sledovat.

Jaromír Soukup si teď nové publikum hledá na Twitteru. Jeho televize nicméně pořád běží. A pořád víceméně ve třech lidech. Koukněte do naší galerie na naše nejoblíbenější pořady a momenty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články