fb pixel Turnaj mistryň v Mexiku? S Češkami i beztlakými míčky – G.cz
Vyhledávání

Turnaj mistryň v Mexiku? S Češkami i beztlakými míčky

Netradičně v mexické Guadalajaře, ve výšce 1 500 metrů nad mořem a s nevyzpytatelnými beztlakými míčky. Tenisový Turnaj mistryň se letos v listopadu mění v noční můru nejedné z tenistek. Které Češky se na akci chystají? A proč je jejich účast nejistá? To vše se dozvíte v článku.

Komerční článek
Komerční článek 15.10.2021, 11:21

Je to jako ze špatného snu. Tenisový Turnaj mistryň v Mexiku? A ve výšce 1 500 nad mořem? Dokonce s beztlakými míčky, které lítají absolutně nevyzpytatelně? Ano, přesně takový bude letošní ženský Masters, který se koná v týdnu od 8. listopadu v Guadalajaře.

Týkat by se měl také tří Češek. V singlu se do Turnaje mistryň díky postavení v letošním žebříčku WTA kvalifikuje Karolína Plíšková, které patří 4. příčka, a rovněž Barbora Krejčíková, jež je dokonce třetí. Druhá jmenovaná půjde do akce mimo kategorii jednotlivců také v singlu, kde jí po boku krajanky Kateřiny Siniakové patří post světového páru číslo jedna.

A právě zmíněnou trojici a mnohé další tenistky vůbec nepotěší termín Turnaje mistryň. Ten totiž bezprostředně navazuje na finále Billie Jean King Cup, tedy nově pojmenovaného Fed Cupu. To proběhne v Praze mezi 1. a 6. listopadem. Většina účastnic turnaje v Mexiku tak nejspíš pozvánku reprezentovat svou zemi odmítne, aby se mohla připravovat na náročné podmínky ve vysoké nadmořské výšce. Pro úplnost znovu dodejme, že Turnaj mistryň proběhne v týdnu od 8. listopadu.

Turnaj mistryň by se navíc měl hrát na tvrdém povrch venku, kdežto v Praze se bude hrát na „hardu“ v hale. I proto se dá očekávat absence absolutní špičky na finálovém turnaji Billie Jean King Cupu, kam se kromě Česka kvalifikovala celá řada vyspělých tenisových národů: Austrálie, Bělorusko, Belgie, Francie, Kanada, Německo, Rusko, Slovensko, USA, Španělsko, Švýcarsko.

Kdo si přenese formu z Indian Wells?

Na posledním turnaji se Češkám příliš nevedlo. Na americké „tisícovce“ v Indian Wells došla nejdál Barbora Krejčíková, která v osmifinále v kalifornské poušti nestačila na španělskou hráčku Badosovou. Ještě dříve se s turnajem loučily Karolína Plíšková i Kateřina Siniaková. Do vrcholu sezóny však ještě pár týdnů zbývá a třeba brzké vypadnutí v USA bude znamenat více sil do Mexika.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články