Tony Montana nebo Michael Corleone aneb 6 nejslavnějších filmových rolí Al Pacina – G.cz
Vyhledávání

Tony Montana nebo Michael Corleone aneb 6 nejslavnějších filmových rolí Al Pacina

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Kdo by řekl, že Al Pacino oslavil 25. dubna své 79. narozeniny. Pravděpodobně nejuznávanější herec v novodobé filmové historii dokázal za svůj život ztvárnit řadu nezapomenutelných hereckých rolí, které si budeme pamatovat ještě spoustu let po jeho smrti. Připomeňme si 6 Al Pacinových nejslavnějších rolí, které s námi zůstanou navždy.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 25.4.2019, 16:11

1. Michael Corleone v trilogii Kmotr

Mafiánské drama Kmotr bylo natočeno na základě knihy od Maria Puza. Příběh popisuje osudy gangsterské rodiny Corleonů, které vládne don Vito. Al Pacino si ve filmu zahrál jednu ze svých prvních velkých rolí, díky které se prosadil do světa velkých filmů a výrazně to pomohlo jeho budoucí veleúspěšné kariéře.

2. Frank Serpico ve filmu Serpico

Dle knižní předlohy od spisovatele Petera Maase vzniklo v roce 1973 kriminální drama Serpico. V hlavní roli neúplatného policisty a ochránce zákona se objevil Al Pacino. Kniha, podle které byl natočen film, je napsána podle skutečných událostí. Na základě filmu vznikl i stejnojmenný televizní seriál v druhé polovině 70. let, avšak nikdo z původních tvůrců se na něm nepodílel.

3. Tony Montana ve Scarface

Pravděpodobně jedna z nejkultovnějších rolí Al Pacina, ve které si zahrál mladého gangstera, který emigroval z Kuby. Tony Montana se postupně vypracuje ve světě podsvětí do pozice mafiánského bosse, avšak moc, drogy a především jeho ego ho dostanou zpátky na dno. Film popisuje vzestup a pád kubánského imigranta, jenž se dokázal vypracovat v americkém podsvětí.

4. Carlito Brigante v Carlitově cestě

Oblíbený film režiséra Briana De Palmy z roku 1993 popisuje život bývalého portorikánského zločince Carlita Briganteho, který se dostane předčasně z vězení. Minulost ho však doprovází i po návratu na svobodu a dostává se postupně zpět do starých kolejí. Slovy kritiků se jedná o protipól Tonyho Montany, kterého ztvárnil Al Pacino deset let předtím.

5. Vincent Hanna v Nelítostném souboji

Jakmile se ve společném snímku objeví Robert de Niro a Al Pacino, jedná se o záruku kvality. Jinak tomu nebylo ani ve snímku Nelítostný souboj z roku 1995, kde Al Pacino ztvárnil roli detektiva Vincenta Hanny, který je na stopě profesionálnímu lupiči Neilovi McCauleymu – a toho nehraje nikdo jiný než Robert de Niro.

6. Benjamin Ruggiero v Krycí jméno Donnie Brasco

Snímek Krycí jméno Donnie Brasco byl natočen na základě skutečných událostí. Jde o příběh agenta FBI, kterému se podařilo infiltrovat mezi mafiány, mezi nimiž pak v utajení působil sedm let. Donnie Brasco postupně navazuje přátelské vztahy s celou mafiánskou komunitou a stává se její součástí.

A zde je příběh legendárního producenta Giorgio Morodera.

Podobné články

Doporučujeme

Další články