Tohle vám roztrhá srdce a zase ho slepí: Vdovec po oběti teroristických útoků píše dopis jejím vrahům – G.cz
Vyhledávání

Tohle vám roztrhá srdce a zase ho slepí: Vdovec po oběti teroristických útoků píše dopis jejím vrahům

Tohle je dopis plný bolesti, ale i odhodlanosti nepoddat se strachu a uctít tím život nejen své milované ženy a matky maličkého syna, ale i všech, kteří zemřeli rukou teroristů v pátek 13. listopadu při útocích v Paříži.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 19.11.2015, 12:07

Srdcervoucí slova, která vám vženou slzy do očí, a do srdce zároveň odvahu věřit, že budoucnost světa je v našich vlastních rukou, napsal Antoine Leiris, jehož manželka 35letá Helen Muyal-Leiris přišla o život při pátečních teroristických útocích.

Kromě obrovské díry Antoinově srdci po ní zbyl sedmnáctiměsíční syn. Jeho reakce vás dojme i povzbudí.

„V pátek večer jste vzali život výjimečnému člověku, lásce mého života, matce mého syna, ale mojí nenávist nezískáte. Nevím, kdo jste, a ani to nechci vědět, jste mrtvé duše. Pokud nás tento Bůh, pro kterého slepě zabíjíte, stvořil k obrazu svému, každá kulka v těle mé ženy je ranou v jeho srdci.

Takže ne, neuspokojím vás tím, že vás budu nenávidět. Chcete to, ale pokud bych odpověděl na nenávist zlostí, poddal bych se stejné nevědomosti, která z vás učinila to, čím jste.

Chtěli byste, abych byl vystrašený, abych se na své milé spoluobčany díval podezřívavě, abych obětoval svobodu za své bezpečí. Prohráli jste.

Dnes ráno jsem ji viděl. Konečně, po nocích a dnech čekání. Byla tak krásná, jako když v pátek večer odcházela, tak krásná, jako když jsem se do ní před dvanácti lety bezhlavě zamiloval.

Samozřejmě, že jsem zničený žalem, toto malé vítězství vám poskytnu, ale bude mít krátké trvání. Vím, že bude s námi každý den a že se nakonec setkáme v nebi, se svými svobodnými dušemi, které nikdy nebudete mít.

My dva, můj syn a já, budeme silnější než jakákoliv armáda světa. Už s vámi ale nemůžu dále ztrácet čas, protože se musím vrátit ke svému synovi, který se právě probudil.

Je mu teprve sedmnáct měsíců, stejně jako každý den sní svou svačinu, a pak si stejně jako každý den budeme hrát, a tento chlapec bude celý svůj život šťastný a svobodný.

Protože ani jeho nenávist nikdy nezískáte.“

A SEM se můžete podívat, podle čeho poznáte teroristu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu