To jsou humory: mistr přes mosty Petr Dolínek má pár týdnů novou funkci, je předsedou výboru pro vesmírný program

O Petru Dolínkovi se v posledních měsících hodně mluví ve spojitosti s pražskými mosty. Jako náměstek primátorky pro dopravu má totiž potažmo pod palcem kontrolu jejich stavu, což, jak ukázala havárie Trojské lávky, úplně nezvládl. Pokud máte pocit, že se jedná o tak trochu nekompetentního činitele, určitě vás překvapí, že má Dolínek o jednu funkci navíc. Stal se předsedou podvýboru pro letectví a vesmírný program.

Most na Mars

Pokud někdy mezi Zemí a Marsem povede most, po kterém budeme na rudou planetu jezdit na víkendový relax, vážně doufáme, že to bude v době, když už bude Petr Dolínek (ČSSD) v důchodu. Muž, kterému v posledních měsících zatápí veřejnost i média, by za takovou stavbu fakt neměl být zodpovědný.

Dolínek má totiž coby náměstek primátorky pro dopravu mimo jiné na starosti činnost Technické správy komunikací (TSK), což znamená, že je nepřímo zodpovědný za stav(lépe řečeno kontroly stavu) pražských mostů. Jak ukázal relativně nedávný pád Trojské lávky a ještě čerstvější uzavření zdevastovaného Libeňského mostu, politik v této oblasti své práce tak trochu zaspal.

Kromě výše zmíněného má poslanec od 11. ledna ještě jinou funkci. Stal se totiž předsedou podvýboru pro letectví a vesmírný program. Nevíme, jestli ho tam někdo šoupnul s tím, že se tam nedá nic moc zkazit, každopádně nám přijde minimálně trochu úsměvné, že člověk, co neohlídá ani to, aby pár desítek mostů v Praze nespadlo, se dostal k takové funkci - a nejsme sami. Celou věc s humorem komentují i lidé na českém Facebooku. Dobývání vesmíru se asi nikdy nezdálo vzdálenější.

A tady mrkejte, jak si NASA v 70. letech představovala vesmírné kolonie.


Komentáře