fb pixel „To je státní hymna, ty vole“: 12 důvodů, proč jsou pro nás Samotáři nesmrtelní – G.cz
Vyhledávání

„To je státní hymna, ty vole“: 12 důvodů, proč jsou pro nás Samotáři nesmrtelní

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Jsou věci, které si na první dobrou zamilujete a ani po letech vaše city nepolevují. Samotáři jsou přesně z tohohle soudku.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 21.6.2021, 12:45

„Vždyť hoříme“

Když měli premiéru Samotáři, byli jsme ještě docela písklata. Ale naše pubertální já chápala komickou podstatu většiny hlášek z filmu, který je dnes už kultem. Nedávno jsme si snímek Davida Ondříčka pouštěli znovu. A víte co? Ona to vlastně není vůbec žádná sranda. Vyprázdněnost hlavních hrdinů představujících generaci mladých dospělých na přelomu tisíciletí je pěkně depresivní, a o to je to horší, když si uvědomíte, že s novými a novými pokoleními se to ale vůbec nelepší.

A do toho všeho dnes slaví hudební skladatel Jan P. Muchow 50. narozeniny. Ano, přesně ten Muchow, jenž k Samotářům složil hudbu, a pak za to byl nominován na Českého lva, jenže cenu nakonec nezískal. Pokud máte rádi nostalgii, doporučujeme si projet následující galerii plnou hlášek z tohoto nezapomenutelného snímku, na který se pravidelně čas od času rádi podíváme. Je v něm totiž mnoho životní pravdy, jež zraje jako víno.

A pokud byste chtěli vidět Muchowa v nějaké herecké roli, doporučujeme dnes již kultovní film Šeptej, kde si zahrál jednu z hlavních rolí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články