fb pixel To byl pane zákrok, ten bych nepřál ani nejlepšímu příteli mé ženy!: Galerie legendárních hlášek Jaromíra Bosáka – G.cz
Vyhledávání

To byl pane zákrok, ten bych nepřál ani nejlepšímu příteli mé ženy!: Galerie legendárních hlášek Jaromíra Bosáka

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Poctivý fotbalový fanoušek ví, že krásu hry netvoří jen hráči, ale samozřejmě i jejich trenéři, rozhodčí, rovněž atmosféra na stadionu- a také komentátor, který dokáže to, co vidí, živě a barvitě předat dál. Jako Češi máme velké štěstí, že nám pánbůh přesně před 58 lety nadělil Jaromíra Bosáka, legendu mezi sportovními moderátory...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 9.5.2023, 12:50

Král Bosák

13. května 1965 přišel v Chebu na svět chlapec, ze kterého se později měla stát legenda českého sportovního komentátorství. Jaromír Bosák dnes slaví osmapadesáté narozeniny, a tak jsme se rozhodli vyrobit galerii jeho legendárních hlášek a poznámek, kterými již roky glosuje dění na fotbalových hřištích. Baví tak ty, kteří zápasy sledují skrze televizní obrazovku.

Dává smysl, že je Bosák králem hláškování. Novinářskou kariéru začínal v rádiu Bonton, a když děláte v rádiu, musíte být vtipní, bystří, pohotoví. Reagovat rychle a pozornost získávat a udržovat jen tím, co a jak říkáte. Ideální škola pro každého, kdo se jednou chce stát moderátorskou star. Chce to samozřejmě ale i osobní zápal a znalost toho, co zrovna komentujete. I to Bosák zvládá - souběžně s moderováním v rádiu psal články o fotbale pro magazín Gól. Je považován za velkého odborníka především na Bundesligu a až do roku 2016 se věnoval velkému fotbalu na amatérské úrovni v klubu FK Union Strašnice.

Bosákova popularita stojí na jeho schopnosti kombinovat postřehy ze sledování hry s opravdu kvalitními fóry. Navíc spolu s kolegou Svěceným propůjčil svůj hlas namluvení hry FIFA, a tu mají čeští pařani tuze rádi! Bosák je tak oblíbený, že byl dokonce i ve StarDance.

Největšího věhlasu a uznání Bosák dosáhl v České televizi, jejíž sportovní přenosy moderuje zhruba od poloviny 90. let a nějaký čas vedl celou redakci sportu ČT. Dnes je osobnost, na jejíž jméno každý slyší. Píše články pro ČTK, mimo fotbalu komentuje také golf, věnuje se charitě a vyšlo mu několik knih.

Samozřejmě ale není jediným schopným sportovním komentátorem v Česku. Pokud holdujete spíše hokeji než fotbalu, máte asi raději Roberta Zárubu, který je taktéž velmi nadaným hláškařem. Jejich výběr pro změnu najdete v článku výše.

Podobné články

Doporučujeme

Další články