fb pixel Tlusťoch dostal padáka - nikam se nevejde a všechno pod ním praská – G.cz
Vyhledávání

Tlusťoch dostal padáka - nikam se nevejde a všechno pod ním praská

Rozsedl sedadlo u bagru, praskají pod ním dlaždice a nevejde se do dodávky, tak se ho v práci chtějí zbavit. Tlusťoch se ale u soudu brání!

Jarek Přichystal
Jarek Přichystal 19.12.2015, 12:50

Hartmut H. je zjevně při chuti. V poslední době tento muž notně přibral - ve svých 48 letech váží 200 kg. To je na 194 cm vysokou postavu docela dost.

Hartmut je zahradník krajinář a déle než 30 let pracuje u téže firmy v Kolíně nad Rýnem. Jeho zaměstnavatel ho už ale nechce. Vytýká mu, že je příliš tlustý a nemůže kvůli tomu plnohodnotně vykonávat svou práci. Firma mu proto dala výpověď, které se ale Hartmut brání.

Obě strany se tak sešly u pracovního soudu v Düsseldorfu, při jehož posledním jednání zaměstnavatel vyrukoval s dlouhým seznamem nařčení. Hartmut už nemůže řídit dodávku Mercedes Sprinter, za jejíž volant se už nevejde. V minulosti se na lavici vpředu scukli i tři spolujezdci, v poslední době se ale dostávalo už jen na jediného. Sedadlo bagru se rozlomilo a problémy dělal i Hartmut sám. Nemohl pokládat dlažbu, protože pod ním praskala. Sotva přišel k výkopu, okraj země se s ním utrhl. Také na něj už nejsou žádné oděvy ani ochranné pomůcky a dokonce ani na žebřík nemůže vylézt, protože má nosnost jen 150 kg. Konec konců už pod ním podle zprávy německého deníku Express povolilo i stupátko nákladního auta.

1:0 pro tlusťocha

Tlusťoch všechno popřel. U soudu sice uznal, že je v dodávce „poněkud těsno“, ale dva další se dovnitř údajně pořád ještě vejdou. Okraje výkopů se mohly utrhnout i pod lehčími kolegy a zrovna tak dlaždice by mohla prasknout, pokud by na ni stoupli dva stokiloví naráz. Hartmut zkrátka tvrdí, že ho nic neomezuje a může plnit veškeré pracovní úkoly. A jeho právník si přisadil, že naopak zaměstnavatel by měl nechat dodávku speciálně upravit, aby se do ní jeho klient vešel.

To soudce přivedlo na myšlenku, že i Hartmut by ve věci mohl něco udělat. Na jeho otázku, jestli už se pokoušel zhubnout, Hartmut odpověděl, že ano, ale nebylo to prý nic platné.

Soud zahradníkův odpor proti výpovědi nakonec uznal​. Zaměstnavatel podle něj nedostatečně konkrétně doložil své tvrzení, že je tělesná hmotnost daného zaměstnance neúnosná. Soudce následně navrhl dohodu o narovnání. Platnost pracovní smlouvy má být omezena na dva roky a její prodloužení podmíněno tím, že tlusťoch za tu dobu shodí 20 kilogramů.

Tak do toho!

A jestli vás zajímá, jaká práce zbyla na muže, který se 60 let nemyl, tak se podívejte sem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články