fb pixel Tipy na připojení na cestách – G.cz
Vyhledávání

Tipy na připojení na cestách

Zdroj: www.tp-link.com

Ať už nás letos pustí za hranice nebo budeme i nadále trávit čas v rámci České republiky, cestování se ani v nejbližších měsících nevyhneme. Je přitom jedno, jestli budeme cestovat v rámci služební cesty nebo jako turisté, připojení k internetu čas od času potřebuje každý z nás i mimo domov.

Komerční článek
Komerční článek 23.6.2020, 14:05

A to ve vlaku, autě i autobuse, ale v létě třeba také na lavičce v parku. Někdy nás k on-line životu donutí pracovní povinnosti, jindy jen chceme komunikovat přes sociální sítě, pustit si on-line video nebo si zahrát nějakou hru. Pro tyto účely už má sice významná část obyvatelstva internet v mobilu, respektive tedy mobilní data, ale malý displej smartphonu občas zkrátka nedostačuje.

Naštěstí se dá pořídit dodatečné vybavení, které vám umožní se plnohodnotně připojit k síti i mimo domov. A to několika různými způsoby.

Už několik let jsou zásadním způsobem připojení mimo domov veřejné Wi-Fi sítě, ovšem zde pozor. Zatímco sítím zabezpečeným heslem v různých kavárnách, hotelech a restauracích můžete povětšinou důvěřovat, s těmi volně přístupnými už je to často horší. Proto je třeba postupovat obezřetně – u takových sítí například raději nepoužívejte služby internetového bankovnictví, jestliže to není zcela nevyhnutelné.

Na svém koncovém zařízení (notebooku, mobilu, tabletu…) byste dále pro jistotu měli mít nainstalováno kvalitní bezpečnostní řešení s antivirem, které je schopné zkontrolovat potenciální (ne)bezpečnost dané konkrétní sítě. Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj.

Úplně nejbezpečnější možností je pak použití mobilního routeru, do kterého jen vložíte datovou SIM kartu od svého operátora a vytvoříte si tak Wi-Fi hotspot, ať jste kdekoliv. Tradiční výrobce síťových zařízení, společnost TP-Link, má ve svém portfoliu hned tři takové mobilní routery, M7350, M7200 a TL-WR902AC.

TP-Link M7350 je moderně vyhlížející mobilní router, kompatibilní s technologií 4G LTE pro ještě rychlejší připojení – díky podpoře dvou pásem a technologii Plug and Play zvládne okamžité spojení s až deseti koncovými zařízeními, se kterými dokáže sdílet svoje 4G/3G mobilní připojení. To se hodí zejména tehdy, když přímo v mobilu nedisponujete žádným datovým tarifem, případně jen velmi omezeným.

Díky baterii s kapacitou 2 000 mAh může router M7350 běžet non stop až osm hodin na jedno nabití. Na přehledném displeji je dále možné sledovat všechny údaje včetně objemu dat, což znamená minimalizaci rizika překročení měsíčního datového limitu.

Trochu jinak ovšem funguje model TL-WR902AC, jenž je opět vhodný na cesty, ovšem je univerzálnější – nabízí více různých režimů použití. Na druhou stranu neobsahuje přímo slot na SIM kartu, ale můžete jej propojit s 3G/4G USB modemem. Tímto způsobem si snadno kdekoliv vytvoříte zabezpečenou a soukromou bezdrátovou síť, jejíž SSID a heslo můžete sdílet mezi různými koncovými zařízeními, ať už svými nebo rodiny a přátel.

Dalším možným využitím mobilního routeru TP-Link TL-WR902AC je režim hotspot, v němž se připojíte k k přístupovému bodu poskytovatele bezdrátového připojení k internetu (WISP) a router tak využít jako privátní hotspot pro všechna vaše zařízení. Pro doplnění ještě uveďme, že v módu Range Extender můžete rozšířit dosah stávající Wi-Fi sítě, v režimu Client lze bezdrátově připojit zařízení, jež standardně neobsahují modul Wi-Fi, a nakonec režim Access Point vytvoří novou bezdrátovou síť pro vaše mobilní zařízení.

Síť vygenerovanou prostřednictvím mobilního routeru – ať už si z nabídky vyberete jakýkoliv – si však nezapomeňte zabezpečit heslem, tak aby vám v lepším případě někdo z okolí neubíral drahocenná data z tarifu, v tom horším pak nekradl vaše data osobní. A ještě jedna rada na konec, spíše praktičtějšího rázu – cestujete-li někam do terénu, kde můžete očekávat horší počasí, pořiďte svému routeru nepromokavý obal. Vrátí vám to bezproblémovým fungováním.

www.wifinaleto.cz

Podobné články

Doporučujeme

Další články