fb pixel Timu Burtonovi je 60 let: 9 nejzásadnějších filmů od režiséra s nezaměnitelným stylem – G.cz
Vyhledávání

Timu Burtonovi je 60 let: 9 nejzásadnějších filmů od režiséra s nezaměnitelným stylem

Batman (1989) - Herec Adam West, který Batmana hrál v 60. letech, byl prý velice zklamaný, když mu hlavní roli Batmana Tim Burton nenabídl. Pro zajímavost mu tehdy bylo úctyhodných 61 let. Beetlejuice (1988) - Už od roku 2014 se v Hollywoodu hovořilo o pokračování Beetlejuice, avšak až v loni Burton potvrdil uvedení filmu do kin na rok 2018. Těšit se můžeme opět na  Michaela Keatona a Winonu Ryder. Ed Wood (1994) - Snímek zachycuje nejplodnější umělecké období režiséra Edwarda D. Wooda, který patřil mezi nejbizarnější postavy Hollywoodu. Woodova tvorba spočívala ve vytváření "béčkových" hororů a sci-fi snímků s minimálními rozpočtem. Střihoruký Edward (1994) - Hlavní roli střihorukého Edwarda měl původně hrát Tom Cruise, jenže měl podmínku, že film dopadne se šťastným koncem. To bylo pro Burtona nepřijatelné, a proto roli dostal Johnny Depp. + DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Své 60. narozeniny slaví Timothy Walter Burton, známý jen jako Tim Burton. Americký režisér se zapsal do paměti diváků hlavně svým nezaměnitelným výtvarným stylem a estetikou, která činí jeho filmy nadčasovými a nezapomenutelnými. Během své kariéry stihl Burton natočit hned několik desítek úspěšných kasovních trháků.

Martin Miko
Martin Miko 24.8.2018, 07:43

Očima diváků je vnímán především jako umělec milující extravaganci a nekonvenčnost, protože takové jsou i jeho filmy. V galerii si projděte devět nejzásadnějších kinematografických děl Tima Burtona, které byste rozhodně měli znát.

Podobné články

Doporučujeme

Další články