fb pixel ThinkPad X1 Nano – notebook s muší váhou a extrémním výkonem – G.cz
Vyhledávání

ThinkPad X1 Nano – notebook s muší váhou a extrémním výkonem

Zdroj: Lenovo

Asi každý z nás někdy slyšel hádanku: „Co je těžší? Kilo peří, nebo kilo železa?“ Správná odpověď kupodivu není tak jednoznačná, jak se zdá, takže ji raději necháme na vás. Co však víme jistě je, že Lenovo ThinkPad X1 Nano je ještě lehčí. Toto zařízení začíná na váze 906 gramů, čímž se stalo dosud nejlehčím notebookem ThinkPad na světě. Přesto neztrácí nic ze svých ostatních kvalit. Naopak je zcela právem hrdým nositelem legendárního názvu ThinkPad. Značky, která je už téměř třicet let zárukou kvalitního provedení, extrémní odolnosti a špičkové spolehlivosti.

Komerční článek
Komerční článek 25.3.2021, 08:50

Ikonická značka ThinkPad je legenda a není se čemu divit. Notebooky ThinkPad využívá NASA jako vybavení pro astronauty na mezinárodní vesmírné stanici ISS, zdolaly bez problémů vrchol nejvyšší hory světa Mount Everest a prošly i náročnými zátěžovými testy americké armády, kde splnily normy pro nasazení v polních bojových podmínkách. Díky tomu se můžete spolehnout, že notebook ThinkPad zvládne opravdu všechny překážky, které vám život postaví do cesty, a to bez nadsázky od arktické divočiny, přes pouštní písečné bouře a stav beztíže až po potřísnění tekutinou či pády.

Nejlehčí a nejtenčí notebooky na světě

Od roku 1992, kdy první takový notebook charakterizovaný červeným TrackPointem spatřil světlo světa, už uplynuly téměř tři dekády. Přesto, že si ThinkPad již po generace zachovává stále stejnou tvář (jen se pro zajímavost podívejte, jak v 90. letech vypadal například ThinkPad 700c), prošel za tu dobu řadou inovací, aby vždy vyšel vstříc požadavkům i těch nejnáročnějších uživatelů.

Opravdová revoluce nastala v roce 2012, kdy byl představen ThinkPad X1, který se se svou karbonovou konstrukcí zařadil mezi nejlehčí a nejtenčí notebooky na světě. Je však nutné podotknout, že kvalitní materiály jako karbon se při konstrukci notebooků ThinkPad používaly po celou dobu, jelikož pomáhaly zařízením odolávat v extrémních podmínkách, například při vystavení radioaktivnímu záření.

Řada X1 je špičkou značky ThinkPad

Profesionálové, kteří očekávají od technologií to nejlepší, proto dodnes volí řadu X1. A to nejen kvůli inovacím a stylovému designu, ale zejména pro její nekompromisní výkon. Model ThinkPad X1 Nano je tak pomyslnou třešničkou na dortu s téměř třiceti lety prověřenou recepturou. Jedná se navíc o jedno z prvních zařízení s platformou Intel Evo zajišťující perfektní kombinaci ohromujícího výkonu, skvělé odezvy, dlouhé výdrže baterie a úžasného zobrazení.

V čem je tedy ThinkPad X1 Nano tak výjimečný?

  1. Je extrémně snadno přenosný – váží méně než 1 kilogram, nabízí nejmodernější možnosti připojení 5G, vydrží až 13,6 hodiny na baterii a zároveň je vybaven odezvou „always on“, díky které můžete pracovat hned po otevření krytu, což bezpochyby zvýší vaši produktivitu.

  2. Hravě si poradí s každým úkolem - vybaven je až 11. generací procesorů Intel Core i7, možností výběru operačního systému Windows 10 Pro nebo Linux, 16GB pamětí LPDDR4x a PCIe SSD úložištěm s kapacitou až 1 TB. Takový výkon vám nedá spát.

  3. Má skvělé zobrazení s přesnými barvami – disponuje 13“ displejem s rozlišením 2K, poměrem stran 16:10, grafikou Intel Iris Xe a rozlišením 2160 x 1350 se 100% pokrytím gamutu sRGB. Můžete si také vybrat mezi dotykovou a klasickou obrazovkou.

  4. Má ohromující zvuk - systém reproduktorů Dolby Atmos zahrnuje dva výškové a dva basové reproduktory, které vytvářejí pohlcující zvukový zážitek, jenž oceníte při práci i hraní. Čtyři 360° mikrofony zajišťují naprosto čistý zvuk během konferencí a videohovorů.

  5. Poskytuje chytřejší zabezpečení - ThinkPad X1 Nano chrání vaše data pomocí vestavěné sady zabezpečení ThinkShield a inovativní umělé inteligence s biometrickými funkcemi ochrany. Tyto funkce zahrnují čtečku otisku prstu se senzorem Match-on-Chip či rozpoznání hlasu a přítomnosti uživatele pro bezdotykové přihlášení a uzamknutí zařízení, když se uživatel vzdálí.

Ať už si u ThinkPad X1 Nano zvolíte jakoukoli konfiguraci, nemůžete šlápnout vedle. V každém případě získáte extrémně výkonného společníka s úžasným designem, který váží méně než krabice mléka a na kterého se budete moci spolehnout za každé situace.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články