fb pixel Teslův záhadný Filadelfský experiment měl zneviditelnit torpédoborec, ten se prý teleportoval: Posádka se údajně vrátila přiškvařená k trupu lodi – G.cz
Vyhledávání

Teslův záhadný Filadelfský experiment měl zneviditelnit torpédoborec, ten se prý teleportoval: Posádka se údajně vrátila přiškvařená k trupu lodi

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Lidská historie je plná záhad. Jednou z těch nejdiskutovanějších je tzv. Filadelfský experiment, který měly údajně na starosti největší mozky své doby, Albert Einstein a Nikola Tesla. Někdo o „projektu Rainbow“ mluví jako o zázraku vědy s tragickými vedlejšími účinky, jiný ho prohlašuje za největší hoax v dějinách.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 10.7.2019, 19:00

Dokonalé krytí

Zní to jako sci-fi... A pravděpodobně to také je sci-fi. Nebo ne? Milovníci záhad a konspiračních teorií Filadelfský experiment jistě dobře znají. Jedná se totiž o jeden z nejdiskutovanějších tajných vojenských projektů vůbec. Všechny oficiální zdroje už od roku 1955 popírají, že se něco takového vůbec odehrálo. Tehdy jistý muž s pseudonymem Carl Allen napsal ufologovi Morrisi Jessupovi. V dopisech tvrdil, že při službě na obchodní lodi nedaleko Norfolku ve Virginii viděl nevysvětlitelné objevení a následné zmizení torpédoborce americké armády a spojoval tento jev s jednotnou teorií pole. Důkaz neměl, přesto se toho nadšenci chytili a začali se pídit.

A tak vznikla legenda o projektu Rainbow, která vešla ve známost právě také jako Filadelfský experiment. Jeho cíl? Vymyslet, jak zneviditelnit válečnou loď včetně posádky i vojenské techniky. A kdo, že to vymyslel? Prý ti nejlepší z nejlepších – Albert Einstein a Nikola Tesla.

Vše mělo začít v roce 1943 na vojenské základně v Pensylvánii. Tehdy údajně torpédoborec USS Eldrige na první pokus zmizel, ale ne celý, navíc přitom plavidlo měla zahalovat nazelenalá mlha. Několik měsíců na to došlo na kolo číslo dvě. Tento test byl úspěšnější, ale s děsivějšími následky. Objevil se modrý záblesk a loď se kompletně ztratila. V tu samou chvíli se měla objevit na úplně jiném místě, vzdáleném 350 kilometrů, kde si jí měl všimnout právě Carl Allen. A pak se zase zhmotnila na původním stanovišti.

Člověk, který se později přihlásil jako přeživší, navíc prohlásil, že při tomhle teleportu loď zároveň cestovala časem, a to o celých 10 sekund. Něco se ale pokazilo a většina posádky skončila mrtvá nebo doslova přilepená, jakoby vleptaná do kovového trupu plavidla. Těm šťastnějším bylo prý silně nevolno.

Dodnes pochopitelně žádné přesvědčivé důkazy o celé akci neexistují, což všechny konspirátory žene jen kupředu. Zda příběhu o Filadelfském experimentu věříte nebo ne, to necháme na vás.

Pokud se rozhodnete pro první možnost, možná se vám bude hodit 5 nezbytných pomůcek pro milovníky konspiračních teorií.

Podobné články

Doporučujeme

Další články