fb pixel Tesco děkuje všem dárcům: Ve sbírce potravin se podařilo vybrat rekordních 520 tun potravin a 130 tun drogistického zboží – G.cz
Vyhledávání

Tesco děkuje všem dárcům: Ve sbírce potravin se podařilo vybrat rekordních 520 tun potravin a 130 tun drogistického zboží

Zdroj: Tesco

bírka potravin začíná už tuto sobotu ve všech hypermarketech Tesco a vybraných maloformátových prodejnách po celé ČR ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR. Zajistit potraviny, ale také základní drogerii těm, kteří to nejvíce potřebují, to je hlavním smyslem Sbírky potravin. Darování je navíc možné i na Tesco Online nákupech pomocí tzv. Balíčků pomoci až do 1. prosince.

Speciální projekt 16.12.2020, 14:51

Podzimní kolo celorepublikové Sbírky potravin skončilo v úterý 1. prosince ku příležitosti Světového dne dárcovství a dobrých skutků (Giving Tuesday). Jedná se o historicky nejúspěšnější Sbírku potravin. Díky obrovské solidaritě zákazníků se ve 102 zapojených obchodech Tesco celkově podařilo vysbírat 121,5 tun potravin a drogerie. Zákazníci Tesco měli navíc možnost podpořit Sbírku potravin i prostřednictvím služby Tesco online nákupy a Tesco Zásilka. V rámci online Sbírky se vybralo 22,5 tun potravin a drogerie. Tesco navíc navýší všechny dary zákazníků o 20 % formou dodatečných potravin pro potravinové banky. Pomoc potravinovým bankám tím ale rozhodně nekončí. Tesco pořádá Tesco Online Sbírku až do Vánoc. Navíc nadále daruje pravidelně potravinové přebytky ze všech svých prodejen.

Výsledky letošní Sbírky potravin nás opravdu nesmírně potěšili. Děkuji všem zákazníkům za jejich dary. Speciální poděkování patří všem Tesco kolegům za podporu sbírky a zvlášť našim kolegům z obchodů, kteří odvedli fantastickou práci, pomáhali při sběru potravin a díky jejich obrovskému úsilí se vybral rekordní počet potravin a drogerie. Tesco se navíc rozhodlo dále pokračovat v Tesco Online sbírce a zákazníci tak mají možnost darovat Balíčky pomoci až do Vánoc,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel společnosti Tesco v ČR. Sbírku potravin navíc podpořili i někteří dodavatelé a prostřednictvím Distribučního centra Tesco darovali potravinovým bankám 4 palety trvanlivých potravin.

Celkem se tak ve Sbírce potravin včetně sobotní akce 21. listopadu podařilo vybrat rekordních 520 tun potravin a 130 tun drogistického zboží. Největší množství zboží darovali lidé v hlavním městě Praze, ve Středočeském a v Jihomoravském kraji. Darované potraviny pomohou zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, hendikepovaným či lidem bez domova a v nouzi po celé České republice. Darované zboží se z prodejen nebo on-line obchodů dostane do regionálních skladů potravinových bank a následně z nich za pomoci lokálních neziskových organizací přímo k cílovým osobám.

Letošní Sbírka potravin nás všechny překvapila. Počítali jsme s tím, že dojde k výraznému propadu celkového objemu darovaných potravin. Výsledky nás mile, nebráním se říct, šokovaly. Děkuji proto speciálně občanům – dárcům a taky všem zapojeným obchodním řetězcům, logistickým firmám a dalším partnerům, kteří nám v této nesmírně těžké době neuvěřitelně pomohli,“ uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Veškeré informace o Sbírce v Tescu naleznete na webu https://itesco.cz/sbirka-potravin/

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články