Terorismus v Paříži zvedl nebývalou vlnu solidarity – G.cz
Vyhledávání

Terorismus v Paříži zvedl nebývalou vlnu solidarity

Skrze hashtag #PorteOuverte tisíce Pařížanů nabízeli přístřeší a bezpečí těm, kteří si včera v noci nemohli být zcela jisti svým životem.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 14.11.2015, 13:01

Noční Paříž vřela. Všude vládl strach a chaos. Pařížané se ale semkli i prostřednictvím sociálních sítí a pomocí hashtagu #PorteOuverte (Otevřené dveře) dávali těm, kteří uvízli na ulici, zaslepení panikou, najevo, že u nich se mohou z otřesných zážitků vzpamatovat.

"Pokud jsou lidé v blízkosti Corentin Cariou a nechtějí odejít, mohou přijít do našeho domu. Kontaktujte mě."

"Tady je všechno v pořádku, jsme v bezpečí. Jste-li v 11. obvodu a chcete dostat svůj zadek na bezpečné místo, jste vítáni v mém domě. # # PorteOuverte PrayForParis "

Těm, kteří hledali útočiště, ho tisíce lidí nabízely. Otevřené dveře u nich měli místní i cizinci. Pařížané tak projevili, že se nejen nebojí, ale odmítají si hrát každý na svém písečku. Tahle neuvěřitelná tragédie, která vehnala spoustě lidí, byť jen zprostředkovaně přes televizní a počítačové obrazovky, slzy do očí, má potenciál rozdmýchat obrovskou vlnu strachu a podezíravosti, ale i semknout lidi proti společnému nepříteli.

Jen je potřeba mít na paměti, že uprchlíci ze Sýrie prchají před tím samým zlem a nesvalovat na ně kolektivní vinu. To je totiž možná přesně to, oč útočníkům šlo. Měli bychom jim jasně dát najevo, že solidarita je jednou ze západních hodnot, kterou se jim vymýtit nepodaří. Pařížské otevřené dveře to ukázaly jasně.

A TADY se podívejte, jak symboly solidarity s Francií zaplavují svět.

Podobné články

Doporučujeme

Další články