Slunovrat (film) – G.cz
Vyhledávání

Slunovrat (film)

Americký horor mladého režiséra Ariho Astera (autor filmu Děsivé dědictví) ukazuje, že i za bílého dne se mohou odehrávat ty nejtemnější věci.

Premiéra filmu: 1. srpna 2019

Scénář a režie: Ari Aster

Herecké obsazení: Florence Pugh, Jack Reynor, Will Poulter, William Jackson Harper, Julia Ragnarsson a další

Slunovrat (v originále Midsommar) vypráví příběh o vztahu Dani a Christiana, se kterým je to hodně na pováženou. Dvojice se rozhodne vydat s partou kamarádů do Skandinávie, ve snaze vztah zachránit. V jedné odlehlé vesničce se každých 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Pro mladé Američany nastává prázdninové veselí v místech, kde slunce nezapadá. Když však přijmou pozvání k tajemnému rituálu, ráj na zemi se postupně začne měnit v peklo.

Slunovrat je hororem za bílého dne a nabízí vskutku originální a děsivou podívanou. Jedním z netradičních prvků filmu je všudypřítomné světlo – snímek se odehrává za polárního dne a úplná tma nikdy nepřichází. „Je to příběh ženy, která přichází o rozum a půdu pod nohama. Řekl jsem si, že bude zajímavé vsadit ji do stresové situace, kdy je slunce vždycky na obloze a není žádný rozdíl mezi dnem a nocí,“ prozradil režisér snímku.

Trailer filmu Slunovrat.