Taxikáře v Praze nechceme. Už jim to někdo, prosím, vysvětlete – G.cz
Vyhledávání

Taxikáře v Praze nechceme. Už jim to někdo, prosím, vysvětlete

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

„Vážení cestující, z důvodu protestní akce pražských taxi služeb je dnes tramvajová doprava v centru města značně omezena. Využijte proto k přepravě metro.“ Podobnou větu se doslechli včera v dopravních prostředcích obyvatelé města Prahy, kterým naši milí pražští taxikáři opět zkomplikovali život. Tím, že naštvali půlku Prahy, nám chtěli vzkázat, že nemají rádi Uber a další podobné aplikace. Skvělé na tom všem je, že další zácpu v centru města chystají na tento čtvrtek. Děkujeme.

Martin Miko
Martin Miko 27.2.2018, 15:33

Milí taxikáři, najděte si jinou práci

Každý, kdo v pondělí odpoledne potřeboval jet tramvají nebo autem skrz centrum města Prahy, měl na několik hodin smůlu. Místo toho, aby pražští taxikáři pracovali jako všichni slušní lidé v tomto státě, tak se flákali a v pracovní době dokonce znepříjemňovali život nám všem. Je tu totiž jeden velký rozdíl mezi tím, když se rozhodnou stávkovat zaměstnanci fabriky nebo veřejné dopravy, a mezi tím, když se rozhodnou stávkovat taxikáři. Kdyby se všichni taxikáři rozhodli, že budou jeden den sedět všichni doma, tak si lidé zkrátka zavolají Uber, Taxify nebo jinou přepravní službu.

Je to smutný příběh, když si sami neuvědomíte, že se bez vás lidé v Praze obejdou, protože mají na výběr, jestli si vybrat někoho, kdo je přes čtvrt století „holil“ a oblboval, nebo někoho, kdo má zabudovanou navigaci, předem vám sdělí cenu jízdy a ještě si s vámi příjemně pokecá třeba i v angličtině. Říká se tomu evoluce a dnešní taxikáři jsou v roli Homo erectus, přičemž vůbec nepostřehli, že je pomalu, ale jistě vytlačuje nová služba, která se chová jako Homo sapiens, je schopna jít s dobou a vyhovět potřebám zákazníka 21. století.

Naštvat všechny není řešení

Co se týče pondělní stávky, tak se jsme se dočkali blokování několika ulic v centru města, kvůli čemuž došlo ke komplikaci průjezdu tramvají v okolí Lazarské ulice. Oproti minulé stávce taxikářů výrazně ubylo. Tentokrát se jich sešlo pouze několik stovek. Taxikáři se totiž pohádali i mezi sebou, jelikož si někteří z nich nepřejí, aby za ně bojoval Andrej Babiš. Taxikáři se při demonstraci uchylovali k podivným manévrům typu jízda krokem, tím blokovali tramvaje a způsobili dlouhé kolony v centru města. Další drzostí taxikářů bylo i to, že předstírali dopravní nehody nebo simulovali rozbité vozidlo na vozovce.

Lidé jsou samozřejmě naštvaní, jelikož si stávku vybrali zrovna v pondělí, kdy celý národ vítal na Staroměstském náměstí olympijskou výpravu. „Umí něco jiného, než okrádat a protestovat? Když jsou jejich služby tak skvělé, čeho se bojí?“ komentoval jeden z diskutujících na sociálních sítích celou situaci.“Pokud chtějí taxikáři stávkovat, ať stávkují. Je to jejich právo. Ale nemají právo blokovat dopravu a omezovat ostatní,“ vyjadřuje se další diskutér. Podobné názory mají téměř všichni diskutující na sociálních sítích.

Nebylo by přece jen jednodušší prostě zakázat všechny taxikáře?

A zde je 5 nejvíc nenáviděných povolání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu