fb pixel Tak se dělá propaganda: Čína verbuje novou generaci komunistů pomocí anime o Marxovi – G.cz
Vyhledávání

Tak se dělá propaganda: Čína verbuje novou generaci komunistů pomocí anime o Marxovi

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

V rudé Číně vědí, jak udržovat středověk! Největší streamovací služba v zemi Bilibili koncem ledna uvede sedmidílný animovaný seriál s názvem The Leader. O kom to bude? Pochopitelně o Karlu Marxovi! Obléknutí starých myšlenek do nového, atraktivního hávu má pomoci zverbovat novou generaci komunistů.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.1.2019, 12:01

Fešák Karl

Karla Marxe dnes zná většina z nás už jen z vyprávění, naši rodiče si ho pamatují ze školy, každopádně máme asi všichni toto jméno spojené s podobiznou staršího pána s rozverným plnovousem. V Číně to ale vidí úplně jinak.

Tam je Marx mladý idealista s bujnými hnědými kadeřemi, ostře řezanou pohlednou tváří a pronikavýma modrýma očima plnýma vidin zářné komunistické budoucnosti. Alespoň tak vypadá v novém anime seriálu s názvem The Leader, který začne 28. ledna vysílat Bilibili, největší streamovací služba v zemi.

Seriál sleduje osud Karla Marxe, jeho přátelství s Engelsem, ale také lásku k Jenny von Westphalen, kterou si později vzal a měl s ní sedm dětí. Romantická kreslená série má 7 epizod a zachycuje celý filozofův život, tedy období mezi lety 1818 a 1883. Odehrává se v Evropě a kromě osobního života se hodně zaměřuje na tlumočení myšlenek z Marxových největších děl, tedy Komunistického manifestu a Kapitálu.

Celý projekt pochopitelně nevznikl tak, že by si někdo přehnaně aktivní řekl:"Hm, proč vlastně ještě nemáme animovaný seriál o Marxovi?" Jde o dílo Oddělení propagandy Komunistické strany Číny, které má konkrétně na starosti cílit na mladou generaci rudých nadšenců. No rozhodně jim musíme nechat, že na to jdou velmi správně!

A tady 10 zajímavostí o životě a smrti komunistického vůdce, V. I. Lenina.

Podobné články

Doporučujeme

Další články