fb pixel Tak kolik tentokrát, Karle? No jen to řekni: Lidové hlášky z Účastníků zájezdu vám připomenou kouzlo dovolené – G.cz
Vyhledávání

Tak kolik tentokrát, Karle? No jen to řekni: Lidové hlášky z Účastníků zájezdu vám připomenou kouzlo dovolené

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Cynická Jolana, sukničkář Max, vypatlaná Pamela a dva páni řidičové, kteří se oba jmenují Karel... Pojďme si připomenout, jak takový zájezd může vypadat skrze hlášky z Účastníků zájezdu.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 3.7.2023, 17:44

Koukej na toho plážovýho chlapce

O Michalu Vieweghovi si můžeme myslet své (a taky myslíme), faktem ale je, že má talent pro to celkem věrně a zábavně vystihnout určitý společenský stereotyp. Důkazem toho jsou i Účastníci zájezdu, které podle jeho stejnojmenné knihy v roce 2006 zadaptoval režisér Jiří Vejdělek. Aby měl Vejdělek jistotu, že vše klapne, Viewegha si přizval i přímo k psaní scénáře.

Premisa je jednoduchá. Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Najdeme mezi nimi sympatickou, leč trochu zakřiknutou Jolanu (Anna Polívková), její rodiče (Eva Holubová a Bob Klepl), jejichž partnerství léty dospělo ke stereotypu, šarmantní stárnoucí dámy Helgu (Jana Štěpánková) a Šarlotu (Květa Fialová). Hvězdou zájezdu je Max (Ondrej Kovaľ), zpěvák a sexy idol, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády - gayi (Adrian Jastraban a Míra Nosek). Průvodkyně Pavlína, které ale přátelé říkají Pamela (skvělá Jitka Kocurová), blondýna s růžovými brýlemi, se rozhodla s nadšením cestovkovým průvodkyním vlastním „vytvořit z nich správnou partu“. Skupina naprosto cizích lidí tak během cesty a pobytu u moře zažije řadu komických situací, no, však to znáte!

Jasně, s odstupem je to celé trochu... hloupoučké a šablonovité. V době premiéry se ale Účastníci zájezdu, stejně jako předchozí Vieweghova adaptace Román pro ženy, stali diváckým hitem, a to zejména díky hláškám, které doslova zlidověly. Právě tento snímek širšímu publiku představil Miroslava Krobota, dnes jednoho z nejpopulárnějších herců a režisérů. Ten v roli zamlklého řidiče Karla skvěle hraje dohromady s Pavlem Liškou v úloze řidiče Karla. Ano, oba páni řidiči se jmenují Karel! Připomeňte si další skvělé momenty z filmu v následující galerii...

Anebo si ho pusťte!

Podobné články

Doporučujeme

Další články