fb pixel Tajemný Snape i prototyp záporáka Hans Gruber: Vzpomeňme na 7 skvělých filmových rolí Alana Rickmana – G.cz
Vyhledávání

Tajemný Snape i prototyp záporáka Hans Gruber: Vzpomeňme na 7 skvělých filmových rolí Alana Rickmana

Kdybychom žili v kouzelnickém světě, což bychom si upřímně dost přáli, profesor Severus Snape by dnes slavil (téměř kulaté) narozeniny. Bohužel žijeme v normálním nudném světě a do toho vysněného se můžeme dostávat jen skrze filmy. Proto si pojďme připomenout skvělé role toho, kdo fiktivnímu oslavenci právě na stříbrném plátně propůjčil tvář...

Barbora Vrablíková
Barbora Vrablíková 9.1.2016, 17:03

1. Německý terorista Hans Gruber (Smrtonosná past, 1989)

Gruber byl prostě dokonalý padouch, který pouhý akční trhák dokázal přeměnit na dobrý thriller. Právě díky této mistrně zahrané roli se Rickmanovi rozjela profesionální dráha filmového herce.

2. Duch Jamieho (Opravdově, šíleně, hluboce, 1990)

Duch zemřelého manžela tráví svůj posmrtný život dál po boku manželky, které brzy začne ztrpčovat život. O poznání komornější film Anthonyho Minghellyho dal Rickmanovi možnost rozehrát docela jinou škálu svých hereckých schopností a podařilo se to skvěle.

3. Šerif z Nottinghamu (Robin Hood: Král zbojníků, 1991)

Opět padouch, ale jeden z nejzábavnějších v historii filmu. Nic proti Kevinu Costnerovi, ale nás baví hlavně zlotřilý šerif.

4. Kolonel Brandon - Rozum a cit (1995)

Coby součást milostného trojúhelníku ve filmové adaptaci románu Jane Austen je Rickman vřelejší, až žhavější a ženy ho prostě musí milovat!

5. Alexander Dane - Galaxy Quest (1999)

Z věčně naštvaného shakespearovského herce, (mimozemšťany) nuceného nosit přiblblou masku mimozemšťana déle, než je nutné, vytvořil Rickman nezapomenutelnou postavu. Komediální talent? U Grabtharova kladiva... toho on má spoustu!

6. Soudce Turpin - Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Další padouch, tentokrát zformovaný taktovkou Tima Burtona. Nepostrádá proto nadsázku, hravost a navíc hezky zpívá! A navíc, v tomto filmu si na klaďase nehraje nikdo...

7. Profesor Snape - Harry Potter (2001 - 2011)

Notoricky známá postava dříve nenáviděného, obávaného, a nakonec snad i oblíbeného učitele Školy čar a kouzel v Bradavicích, u kterého se nakonec ukázalo dobré srdce. Nic není jen černé nebo bílé, milé děti!

A tady se podívejte, co dokáže šílenství kolem Harryho Pottera.

Podobné články

Doporučujeme

Další články