fb pixel Tabákoví výrobci jsou na zákaz mentolek připraveni – G.cz
Vyhledávání

Tabákoví výrobci jsou na zákaz mentolek připraveni

20. května zmizí z pultů českých trafik mentolové cigarety. Jedná se o reakci na novou legislativu, která uzavře kruh stahování ochuceného cigaretového tabáku z prodeje úplně. Dospělí kuřáci, kteří si chuť mentolu velmi oblíbili však nemusí zoufat. Na trhu se objevuje řada nejrůznějších tabákových alternativ, které pomohou „mentolovou krizi“ překlenout.

Redaktor
Redaktor 28.2.2020, 18:31

Na změnu reagují přední tabákové společnosti s předstihem. Zákaz se totiž zatím nedotýká veškerého sortimentu alternativních tabákových produktů, a tak prozatím ponechává stranou veškeré elektronické cigarety, nahřívaný tabák či nikotinové sáčky. Trh s produkty určené dospělým uživatelům nikotinu se z tohoto důvodu výrazně rozšiřuje již nyní a dokazuje, že patří k vůbec nejdynamičtěji se rozvíjejícím. Náplně do elektronek, zařízení na zahřívaný tabák i ten určený k orálnímu užití, najdeme v trafikách a tabákových speciálkách již nyní, a to v poměrně širokém výběru, kterému oblíbený mentol či ovocné příchutě dominují.

Jedním z velkých výrobců, kterému se podařilo dosáhnout určité jedinečnosti je British American Tobacco, která jako první firma na českém trhu zkompletovala své portfolio tabákových alternativ. Po zařízení na zahřívání tabáku glo, díky němuž lze užívat chutě mentolu v click náplních a po beztabákové variaci skandinávského snusu v podobě nikotinových sáčků LYFT, přichází nyní s další novinkou – elektronickou cigaretou Vype ePen 3. Ta funguje na principu zahřívání tekutiny, čímž vzniká pára, která se vdechuje. Patří mezi produkty s uzavřeným systémem, do kterých se tekutina (e-liquid) nedolévá, ale uzavřená náplň se zasune a po využívání nebo při výměně se jednoduše lehkým zatlačením vytáhne. Právě tento systém má uživatelům přinést nejen komfort při používání, ale chránit i jejich bezpečnost.

Do jaké míry si novinkové produkty s příchutí mentolu stávající uživatelé konvenčních cigaret oblíbí, ukáže čas. Vycházíme-li ale ze statistik, které potvrzují oblíbenost mentolových cigaret u českých kuřáků, mají velkou šanci na trhu uspět.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články