Svoboda kmotrovi Janouškovi nesvědčí a hazarduje se zdravím. Podle jeho okolí by mu ve vězení bylo lépe – G.cz
Vyhledávání

Svoboda kmotrovi Janouškovi nesvědčí a hazarduje se zdravím. Podle jeho okolí by mu ve vězení bylo lépe

Kontroverzní lobbista Roman Janoušek má momentálně přerušený výkon trestu odnětí svobody ze zdravotních důvodů. Podle svých blízkých si ale na svobodě zdraví jen dál podlamuje.
Zdroj: profimedia.cz

Kontroverzní lobbista Roman Janoušek má sice soudem ze zdravotních důvodů přerušený výkon trestu odnětí svobody, nicméně podle některých lidí z jeho okolí paradoxně právě tohle vedlo k podlomení Janouškova zdraví. Muž, který byl před několika lety považován za nepsaného vládce Prahy, se sice po dočasném propuštění z vězení stáhl do ústraní, nicméně podle některých osob z jeho blízkosti se utápí v alkoholu a drogách a propukají u něj vážné fyzické i psychické zdravotní problémy. Podle těchto lidí by ve finále Janouškovi bylo v cele lépe, jelikož by byl alespoň izolován od návykových látek, které mu ničí život.

Jan Palička
Jan Palička 6.5.2017, 09:50

Roman Janoušek je jedním z nejvíce nechvalně proslulých mužů v Česku. Dlouhá léta platil kontroverzní podnikatel a lobbista za jednoho z nejmocnějších pražských kmotrů. Zároveň byl se svým miliardovým majetkem zařazen mezi padesátku nejbohatších Čechů, což mu umožňovalo žít extravagantní život plný luxusu a neřestí. Mnoho lidí považovalo Janouška za nedotknutelného zákulisního hráče, kterému vše projde. Osudným se mu nakonec nestaly finanční machinace a podezřelé obchody, ale autonehoda, kterou v opilosti způsobil.

V březnu roku 2012 srazil Janoušek svým vozem Porsche Cayenne ženu, která přecházela silnici, a způsobil jí vážná zranění. Přivolaní policisté zjistili, že Janoušek byl v době nehody pod vlivem alkoholu. Naměřeno mu bylo 2,2 promile, tedy hladina, v níž je již většina lidí těžce opilá. Pro Janouška jakožto člověka, který se pravidelně oddával konzumaci alkoholu i dalších látek, na nichž byl v době, kdy k nehodě došlo, závislý, to byla jen jakási udržovací hladinka. Závislost na alkoholu a omaných látkách Janoušek ani nerozporoval, naopak se jí ve znaleckých posudcích pokoušel využít ve svůj prospěch jako okolnost, která významně ovlivňovala jeho vnímání do té míry, že vůbec nevěděl, co dělá a byl tak trestně neodpovědný.

Soudy Janouškově obhajobě nevyhověly a lobbistu poslaly po sérii odvolání na 4,5 roku do vězení. Výkon trestu mu nicméně byl několikrát přerušen, naposledy na rok loni v listopadu. Důvodem, proč soud Janouška dočasně propustil, bylo jeho podlomené zdraví, nejvíce si pražský kmotr stěžuje na dlouhodobé komplikace po operaci hlavy, kde mu měla být odstraněna nebezpečná sraženina. Ač je Roman Janoušek momentálně na svobodě, stáhl se do ústraní a už není vidět na akcích společenské smetánky ani na bujarých večírcích, kterých se dříve tak rád účastnil. Podle některých jeho přátel ale opětovně propadl někdejším závislostem.

Na mnoha fotografiích se od přerušení trestu Roman Janoušek neobjevil, nicméně i to málo stačí k tomu, aby člověk na první pohled viděl, že kdysi vždy perfektní vzhled kontroverzního miliardáře je žalostný a osmačtyřicetiletý Janoušek viditělně sešel. Kromě zdravotních problémů po operaci hlavy by za tím opět měla být nezřízená konzumace alkoholu, ale i drog. Jestliže je Janouškův stav opravdu tak vážný, že kvůli němu byl dočasně propuštěn z vězení, pak by se rozhodně konzumaci alkoholu a drog měl vyvarovat, jelikož už tak nebezpečné látky pro něj mohou být smrtící. Z Janouškova okolí se proslýchá i to, že kromě problémů fyzických u něj propukají i ty psychické a kombinováním léků s návykovými látkami u něj dochází k postupnému rozpadu osobnosti a propuká v záchvaty zuřivosti i vůči svým nejbližším.

Situace se zdá být s Janouškem natolik vážná, že jeho přátelé, kteří by se měli radovat z toho, že je lobbista na svobodě, vyslovují přání, aby se opět vrátil do vězení. Když nic jiného, je tam alespoň pod neustálým dohledem a nemá žádný přístup k alkoholu a drogám. Možná že vhodnější než vězení by byla nařízená ústavní léčba. Ať už si o Janouškovi a jeho aktivitách v minulosti myslíme cokoliv, radovat se nad sledováním nemocného člověka, který se postupně sám zabíjí, je nemorální a i lidé s pošramocenou pověstí si občas zaslouží soucit a druhou šanci.

O Janouškově autonehodě více ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články