fb pixel Světově proslulá Blanka Matragi? Marketingový podvod! – G.cz
Vyhledávání

Světově proslulá Blanka Matragi? Marketingový podvod!

Pokud si zadáte jméno Blanky do Googlu, vyjedou vám pouze a jen odkazy na české články v českých médiích a asi pětiřádkový zápis v české Wikipedii. Žádná anglická verze a dokonce ani arabská! Paní Matragi ve světě, ani v tom arabském, zřejmě vůbec neznají.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 17.3.2015, 19:00

Tento článek jsme publikovali již před rokem. Ve zkratce pojednává o tom, že Blanku Matragi, které česká (i seriozní) média přidělila přívlastek „světoznámá“, ve světě téměř nikdo nezná. Je to prostě obyčejná krejčová.

Někdy není na škodu si některé články přečíst znovu. V pražském Obecním domě totiž stále probíhá několikaletá (!) výstava lakonicky nazvaná Blanka Matragi. Nenavštívili jsme ji – nikoliv proto, že vstupenka stojí hříšných 260 korun, ale protože jsme solidární s uživateli elektrických vozíků, kteří z důvodů, které management Obecního domu na svém webu neuvádí, na výstavu nesmějí. Pokud s našimi argumenty (ne)souhlasíte, můžete se zeptat přímo paní Matragi, která 19. března, tedy ve čtvrtek, bude osobně komentovat svou výstavu. Vstupné je světových 950 korun. To by byla škoda se za takovou sumu paní Blanky nezeptat, proč nikdy skromně nedementovala, že není světoznámá.

Pokud tedy nejste uživateli elektrických vozíků a na výstavu půjdete, dejte nám vědět, co je na paní Blance světového.

A zde je článek z minulého roku:

Matragi je ve světě známá asi jako Dejdar v Zimbabwe!

profimedia-0103788314

Tato žena, o které se v Česku mluví jako o „světově proslulé" zřejmě kdysi okouzlila jednoho novináře, aby to o ní napsal. Od té doby se s ní tato nepravdivá pověst táhne. Rozumné vysvětlení nemáme. Blanka Matragi jednou za čas přijede ze vzdáleného Libanonu, uspořádá tady opulentní přehlídku, na kterou si vybírá jen ty nejvychrtlejší modelky, a zase odjede. Vždy o něco rozšíří onen blud o tom, jak je tam venku neskutečně světoznámá, protože moc dobře ví, že pro obyčejného Čecha je návštěva Libanonu asi tak stejně pravděpodobná, jako pro obyčejného Američana návštěva Albánie. blanka O Blance se dozvíte, že získala cenu „Významná česká žena ve světě" v roce 2002. Akademická porota tohoto ocenění také patrně čte jen iDnes.cz. Faktem je že "světově proslulá návrhářka" je spíše obchodně zručnou krejčovou, která své výtvory za neskutečné peníze prodává naivním manželkám hokejistů v České republice... A to je asi tak všechno. Možná ještě něco: na jejích webových stránkách blanka.com uvádí, že je držitelkou Mezinárodní ceny Salvadora Dalí. O této ceně však za hranicemi Česka nikdo neví a na webu se o ní zmiňuje jen paní Matragi. Stejně tak se chvástavě ohání termínem haute couture, ale stačí se podívat na webu na definici tohoto termínu a dojde vám, že používání tohoto titulu je troufalé a směšné! blanka2 Čeští novináři budou o Blance dál v touze po zdánlivém pocitu významu České republiky na poli módního průmyslu psát jako o „světově proslulé", ale každý, kdo umí používat internet, ví, že je to jen nafouklá bublina o ženě, která šije předražené a kýčovité šaty. Oceňujeme také rozumné rozhodnutí ČSA nepokračovat ve spolupráci s paní Matragi na nových uniformách letušek. Chudák holky, vypadaly by jak hurisky z harému. Je to smutné, ale pokud je dnes nějaká česká žena ve světě proslulá, bude to nejspíše pornoherečka. Taková Tarra White! Ta je skutečně světově proslulá! blanka3

Anketa

Co si myslíte o proslulosti Blanky Matragi?

Anketa se načítá...

A na závěr ještě 89 osobností naší země ve stručném přehledu Kdo je kdo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články