7 domácích mazlíčků, co zabilo své páníčky – G.cz
Vyhledávání

7 domácích mazlíčků, co zabilo své páníčky

Láska ke všem tvorům je samozřejmě pozitivní věc, ale nic se nemá přehánět. Pokud si chováte na prsou nikoliv kočku nebo psa, ale hada, tygra nebo hrocha, musíte zkrátka počítat s tím, že to bude láska až za hrob.

Václav Rybář
Václav Rybář 14.1.2017, 10:00

1. Tygr

Cynthia Lee Gable byla expertkou na leopardy, a protože si ráda nosila práci domů, měla i vlastního tygra coby domácího mazlíčka. Při krmení si ovšem nešťastně zabouchla dveře klece a v domě nebyl nikdo, kdo by ji mohl vysvobodit. Tygr nebyl na vodítku, takže po pár desítkách minut prostě neodolal a svou majitelku napadl. Před jeho silou nebylo úniku a jakmile ucítil krev, bylo během několika okamžikům po všem.

2. Hroch

Jihoafrický farmář Marius Els měl slabost pro velká zvířata. Na své farmě choval několik žiraf, nosorožce, ale hlavně svého oblíbeného hrocha jménem Humprey. Hroši jsou ovšem známi svou zádumčivou a často zákeřnou povahou. Jeden prostě nikdy neví, kdy jim rupne v bedně, a pak před jejich zlostí není úniku. Mariusovo tělo našli jeho zaměstnanci ve vodním kanále, pár desítek metrů od stodoly. Bylo rozcupované k nepoznání, přičemž Humprey se opodál spokojeně rochnil.

3. Krajta

V některých případech lze mazlíčka vinit opravdu jen těžko. Tragická smrt dvouletého batolete v osidlech krajty je sice politováníhodná, ale je obludnou vizitkou především pro rodiče. Dvojice z Floridy neměla peníze na to, aby hada krmila. Naposledy žral osm týdnů před incidentem, kdy mu otec dítěte naservíroval přejetou veverku. Není divu, že se had vyprostil ze svého akvárka a hledal potravu. Veterináři zjistili, že vážil sotva polovinu své zdravé váhy, a tak byl konflikt nevyhnutelný. Za ostudnou péči majitelů bohužel zaplatilo jejich dítě, které krajta udusila a pokusila se ho pozřít.

4. Šimpanz

Jestli máte pocit, že Planeta opic je jen roztomilá fikce a považujete opičky za neškodné mazlíčky, měli byste si prostudovat, jaký má takový stokilový šimpanz stisk. Nápověda? Obrovský. Inteligentní primát bohužel umí být i náladový, takže pokud ho chcete zahnat do klece a on má na to jiný názor, měli byste se mít na pozoru. Své o tom ví kamarádka jedné z majitelek, Charla Nash. Šimpanz jí nejdřív rozmačkal ruku na kaši, a pak jí oběma rukama zkroutil obličej jako papírový pytlík. Charla přežila a po mnoha plastických operacích už zase vypadá jako člověk, ale nebýt křiku, který šimpanze zahnal, mohlo to dopadnout ještě mnohem hůř.

5. Medvěd

Tady asi není o čem mluvit, medvědi jsou prostě nevypočítatelní a příběhů o tom, jak zmasakrovali své páníčky, je spousta, ať už jde o cirkusáky nebo extravagantní majitele různých farem a zoo. Kelly Ann Walz se spolu s manželem živila přeprodejem exotických zvířat. Jejich medvěd nějak nešel na odbyt, a tak jim nakonec zůstal. Kelly ho krmila dost svérázným způsobem, který se jí bohužel vymstil. Když čistila velkou klec, vždycky medvědovi hodila do opačného rohu hrst psích granulí, aby ho zabavila. Huňáč ovšem tuhle taktiku jednoho dne prohlédl, nebo mu prostě suché granule přestaly chutnat. Vrhnul se na majitelku, vyzbrojenou pouze koštětem, a vláčel jí po kleci dlouhých dvacet minut, než přispěchal soused s puškou.

6. Prase

Kdo by se bál prasat? Terry Garner, farmář z Oregonu, to viděl stejně, když šel do chléva nakrmit svoje pašíky. Jenže jeho prasata byla obří druh, vážící kolem 350 kilogramů. Při krmení zřejmě Terry uklouzl a vyplašená prasata ho přimáčkla k rohu ohrady. S rozdrcenou lebkou zůstal ležet na zemi a jeho růžoví všežravci ho v klidu snědli. Když ho za pár dní našli okolní farmáři, zbylo z něj už jen pár kostí a jeho brýle.

7. Velbloud

Pam Weaver dostala velbloudí mládě ke svým šedesátým narozeninám. Bohužel to byl sameček. Jakmile trochu dospěl, dostal roupy a jednoho dne přikročil zezadu ke své majitelce a povalil jí na zem. Během následujících dvou hodin se s ní snažil kopulovat, přičemž ji udupal k smrti. Tělo našel až večer její manžel, který jí velblouda původně daroval.

A TADY se podívejte na 7 kočičích mrzoutů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články