fb pixel Tragédie v Ostravě: Muž zavraždil 6 lidí, zranění zůstávají v nemocnici. Vrah spáchal sebevraždu – G.cz
Vyhledávání

Tragédie v Ostravě: Muž zavraždil 6 lidí, zranění zůstávají v nemocnici. Vrah spáchal sebevraždu

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Ve fakultní nemocnici Ostrava došlo včera ke střeleckému útoku, který měl na svědomí 42letý Ctirad Vitásek z Ostravy. Ten zavraždil celkem 6 lidí a další zranil. Před dopadením se však střelec rozhodl spáchat sebevraždu a zastřelil se. Doplnili jsme pro vás informace o této šílené tragédii.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 11.12.2019, 10:39

Teroristický útok v Ostravě

Velmi těžké časy zažilo včera v dopoledních hodinách město Ostrava. Útočník zde totiž zastřelil ve fakultní nemocnici 6 osob a nyní je na útěku. Podle policie se jedná o 180 cm vysokého muže, ale pozor! Muž v červené bundě, jehož fotografie se objevuje na všech sociálních sítích a v médiích, není střelcem, ale pouze svědkem! "Jedná se o důležitého svědka události, ale v tuto chvíli pracujeme s jinou verzí a pátráme po jiné osobě. Děkujeme za pochopení," napsala po střelbě Policie ČR na svém Twitteru.

„Ve Fakultní nemocnici v Ostravě došlo ke střelbě po 7. hodině ranní. Na místě zasahuje policejní krajská zásahová jednotka, včetně Útvaru rychlého nasazení a policejního vrtulníku. Podle informací z místa činu si útok vyžádal několik obětí,“ sdělil iDNES ministr vnitra Jan Hamáček, který následně odletěl do Ostravy s protiteroristickou jednotkou.

Policie na Twitteru okolo půl jedenácté oznámila, že vypátrala vozidlo, kterým střelec ujel. „Z místa nálezu se ozvala střelba. Zjišťujeme totožnost muže, který se před zásahem policie střelil do hlavy,“ oznámila Policie ČR na Twitteru.

„Obětí dnešní střelby je 5 mužů a jedna žena. Další postřelený je v kritickém stavu po operaci a v nemocnici dále zůstává jeden zraněný. Policie intenzivně vyšetřuje motiv střelby a další okolnosti případu,“ oznámila na svém Twitteru Policie ČR. Mezi oběťmi byli i dva příslušníci Vězeňské služby. Oběti si však prý vrah, kterého policie identifikovala velmi záhy jako Ctirada Vitáska (42), vytipovával zcela náhodně. Zabíjet děti však podle slov svědků nechtěl. Dokonce je z čekárny traumatologie vykázal. Po svém šíleném činu se odebral za svou matkou, které se přiznal s tím, že nyní chce zabít sebe. Což posléze skutečně udělal, a to v momentě policejního zásahu - střelnou zbraň obrátil proti sobě. I přes pokusy o jeho záchranu vrah po 30 minutách svým zraněním podlehl,

Podle informací Policie ČR střílel vrah z nelegálně držené zbraně ráže 9 mm. V minulosti měl prý tři trestní záznamy, a to za majetkovou a násilnou trestnou činnost.

Ctirad Vitásek se živil jako stavební technik, avšak v zaměstnání nebyl už zhruba dva měsíce, jelikož tvrdil, že je nemocný a trpí vážnou chorobou, což na Facebooku potvrdil i známý zpěvák David Stypka, který se k celé situaci vyjádřil a prozradil, že si se střelcem kvůli jeho nemoci rovněž psal. Stypka totiž v nedávné době podstoupil operaci kvůli rakovině slinivky. Stypka následně svůj příspěvek k události smazal, protože se v diskuzi pod jeho komentářem spustila nečekaná diskuze, ve které si podle jeho slov vylévalo frustrace až příliš mnoho lidí.

Ministr vnitra Jan Hamáček prohlásil, že rodině každé z obětí bude na základě dohody s primátorem a hejtmanem vyplaceno 300 tisíc korun. Rovněž se očekává s tím, že by veřejnost mohla uspořádat nějakou sbírku pro pozůstalé. Ostravští zastupitelé dnes před svým zasedáním uctili oběti tragického činu minutou ticha.

Podobné články

Doporučujeme

Další články