fb pixel Stěrače stírají! Ostřikovače stříkají! aneb 10 nejlepších hlášek z legendární komedie Vrchní, prchni! – G.cz
Vyhledávání

Stěrače stírají! Ostřikovače stříkají! aneb 10 nejlepších hlášek z legendární komedie Vrchní, prchni!

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Vrchní, prchni! je dokonalým příkladem toho, že když se spojí Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, výsledkem je vždy perfektní komedie. Příběh jednoho sukničkářského knihkupce, který si přivydělává jako falešný číšník, patří k těm nejlepším českým komediálním filmům a hlášky o stěračích a hadrákovi zná asi každý. Ale proč si je nepřipomenout?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 21.6.2019, 09:00

Jak se chtěl jeden anglický číšník pomstít

Geniální komedie Vrchní, prchni! z roku 1980 patří k nejpopulárnějším dílům dua Svěrák-Smoljak, a to i díky skvělému hereckému výkonu Josefa Abrháma. I přesto, že titulek na konci filmu tvrdí, že příběh je podle skutečných událostí, není tomu tak – žádný Vrána nikdy neexistoval a Svěrák scénář napsal poté, co si ho v jedné pražské restauraci spletli s číšníkem.

Později se ale zjistilo, že něco podobného se přeci jenom stalo, a to v Anglii po druhé světové válce. Tehdy se jeden bývalý číšník, poté, co ho vyhodili z práce, rozhodl pomstít a několik týdnů se vydával převlečen za vrchního do luxusních podniků, až byl nakonec chycen a odsouzen na 3 roky vězení. Tak na to myslete, až si zase jednou naladíte Vrchní, prchni! A do té doby si můžete připomenout ty nejlepší hlášky z této nezapomenutelné komedie.

A tady si připomeňte 10 nejlepších hlášek z Hoří, má panenko.

Podobné články

Doporučujeme

Další články