Štědré Vánoce českých úředníků: v několika krajích si za veřejné peníze nadělili nejdražší telefony současnosti

Trápí vás, že vaši blízcí budou mít letos chudého Ježíška, protože nic luxusního si prostě nemůžete dovolit? Někteří čeští úředníci to vyřešili šalamounsky a nechali si nakoupit iPhone X, nejdražší smartphone současnosti – pochopitelně za veřejné peníze, jako nutnou pomůcku pro výkon práce. O tisíce levnější iPhone 8 zřejmě úředníkovi nestačí.

Pro úředníky to nejlepší

Jak mít bohatého Ježíška a neutratit za to ani korunu z vlastní kapsy, na to přišli například v českobudějovické nemocnici a dalších podobných institucích po celém Česku. Policejní důstojníci, hasičští funkcionáři či manažeři veřejných nemocnic totiž našli zalíbení v telefonu iPhone X.

Luxusní telefonní zařízení, jehož cena se pohybuje v rozmezí 30 – 35 tisíc korun, si z veřejných peněz nakupují takřka po tuctech. Například hasičský záchranný sbor z Pardubického kraje si jich na konci listopadu koupil hned pět, což vyšlo na 150 tisíc korun. Šest přístrojů zakoupila nemocnice v Českých Budějovicích a šéfové policie Moravskoslezského kraje dostali čtyři modely.

Proč státní úředníci potřebují tak nákladnou pracovní pomůcku? „Řídící důstojník musí mít k dispozici spolehlivé zařízení, jež umožní připojení do interní databáze a použití nekomerčních softwarů a databází, které používáme,“ podala pro server iDNES vysvětlení mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Mluvčí Nemocnice České Budějovice Iva Nováková zase argumentuje tím, že stejně jako se lékařům kupuje nejmodernější technické vybavení, potřebuje ho i management. iPhone X umí mimo jiné identifikovat obličej a na základě toho se odemknout, má také displej přes celou přední stranu.

Vyvstává otázka, jestli by manažerům nemocnic a policejním důstojníkům nestačil třeba iPhone 8. Ten sice tváře skenovat neumí, je ale velmi výkonný a na trh vstoupil souběžně s iPhonem X. Navíc stojí asi o třetinu méně než jeho luxusní kolega. Zároveň si říkáme, co potřebuje s mobilem dělat právě třeba nemocniční manažerka, kromě přijímání a odesílání mailů, telefonování, brouzdání na internetu... Nerozbitné staré Nokie všem a peníze do něčeho smysluplnějšího!

A tady 10 nejlepších fotek z iPhonu.


Komentáře

Doporučeno pro vás