fb pixel Šťastný Den odpůrců koriandru! Nejbizarnější svátky, které mají v kalendáři čestné místo – G.cz
Vyhledávání

Šťastný Den odpůrců koriandru! Nejbizarnější svátky, které mají v kalendáři čestné místo

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Vzhledem k tomu, že nedávno někteří z nás slavili Den proti koriandru, rozhodli jsme se tak trochu zapátrat a najít i další mezinárodní „svátky“, které někteří berou vážně. Věděli jste například, že v roce 2023 proběhne přes 230 dnů, které nám budou připomínat všemožné politické, kulturní nebo společenské události? Je to tak.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 27.2.2023, 00:36

Mezinárodní den všeho

Také občas dumáte nad tím, kdo vymýšlí všechny ty mezinárodní, světové a evropské dny? My samozřejmě ano. Tyto dny nám mají připomínat nějakou významnou událost nebo věc, protože se týká nás všech. Bohužel však tyto mezinárodní dny nejsou dny pracovního volna, protože jinak bychom byli skoro celý rok doma.

V podstatě každá činnost nebo událost, která vás napadne a má trochu smysl, má svůj vlastní den. Důkazem je například i World Nutella Day, který lidé po celém světě slavili 5. února už počtrnácté.

A 24. února lidé ve světě slavili Den proti koriandru, nebo spíš Den nenávisti vůči koriandru. Bylinka specifické chuti a vůně se hodně využívá ve vietnamské kuchyni, ne každý jí ale fandí. Zvláštní svátek vznikl na popud webu IHateCilantro.com a na základě studie, jež dokázala, že lidé, kteří nesnáší chuť koriandru, to mají dáno geneticky. Další bizarní mezinárodní dny naleznete v následující galerii.

Takže, pokud nenávidíte koriandr, naopak milujete marihuanu nebo chcete vzdát hold trpaslíkům všech druhů a velikostí, nebojte se nic, vhodný den vyhrazený pouze na to přijde! Teď už vás nic nepřekvapí a vy můžete žít nadále smířeni s tím, že nemusíte slavit pouze Vánoce a babiččiny narozeniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články