fb pixel Srovnali jsme konzole PlayStation, Xbox a Nintendo. Která je nejlepší? – G.cz
Vyhledávání

Srovnali jsme konzole PlayStation, Xbox a Nintendo. Která je nejlepší?

Zdroj: Pexels

Herní konzole jsou oblíbenou kratochvílí, kterou lidé zdaleka nepořizují jen dětem. Mnoho hodin u nich hraním her často tráví i dospělí. Srovnali jsme tři populární konzole. Která vítězí?

Komerční sdělení 3.4.2024, 11:52

PlayStation je symbolem herních konzolí

Ačkoli herní konzole jsou tu s námi už od sedmdesátých let, v současné době je právě PlayStation od japonské firmy Sony mnohými považován za „vzorovou“ konzoli, přestože její historie sahá „pouze“ do let devadesátých. V současné době je na trhu model nesoucí název PlayStation 5.

Jako vždy má nejnovější generace výkonnější komponenty, díky kterým na nich lze hrát nejnovější generaci herních titulů s propracovanějšími detaily. Konzole je rychlejší a kromě toho má nový design, který se ale nemusí líbit každému. Sony však na kontroverznější vzhled konzole sází úmyslně – díky tomuto kroku se každé nově představené konzoli dostane patřičné pozornosti. Na prodejích to bylo znát, konzole byla dlouhé měsíce beznadějně vyprodaná.

Zatímco z hlediska výkonu je PlayStation srovnatelný s konzolí Xbox, PlayStation na plné čáře vítězí, co se týče nabídky her. Ta je pro PlayStation díky jeho jménu a rozšíření bezkonkurenčně nejbohatší a ten, kdo chce mít možnost vybírat si z širokého spektra her – včetně mnohých exkluzivních, sáhne spíše po PlayStationu.

Chcete-li tedy konzoli s nejlepší nabídkou her, u které budete doma trávit každý den, sáhněte po PlayStationu.

Nintendo Switch si vezmete na cesty

Firma Nintendo na trhu působila s legendárními konzolemi a hrami již ve zmíněných sedmdesátých letech. Dalo by se říct, že pro mnoho generací hráčů bylo Nintendo tím, čím se následně stalo Sony po příchodu PlayStationu. Nicméně Nintendo se nikdy nebálo experimentovat a pravidelně využívá nejnovějších technologií k tomu, aby představilo novou verzi herní konzole, jaká dosud na trhu nebyla.

Přesně to platí i pro aktuálně prodávanou konzoli Nintendo Switch. Jde o herní konzoli, na které si můžete zahrát plnohodnotné herní tituly na cestách. Malá konzole integruje displej, výpočetní techniku i ovladače do mobilní „krabičky“, díky níž můžete pohodlně hrát hry v autě, v letadle nebo třeba na dovolené. Nejste zkrátka omezeni na jeden pokoj u sebe doma, máte absolutní svobodu – v rámci výdrže baterie. Dle míry zatížení a dle konkrétního modelu vám baterie vystačí na 3 až 9 hodin hraní, což je sice poměrně široké rozmezí, ale v dnešní době, kdy lze přístroj dobít na každém rohu, jde o dostačující hodnoty.

Chcete-li nejlepší konzoli na cesty, zvolte Nintendo Switch.

Xbox si na trhu našel své místo

Microsoft se svou herní konzolí Xbox vstoupil na herní trh poměrně pozdě, teprve po roce 2000. V zásadě v době, kdy se zdálo, že je toto odvětví již rozebráno největšími hráči. Přesto se mu podařilo s konzolí, která přímo konkuruje PlayStationu, prosadit. Xbox přišel s mírně inovovaným ovladačem a především s agresivní cenovou politikou. Přestože z hlediska výkonu Xbox za PlayStationem nezaostává, pořídíte jej o několik tisíc korun levněji. Nabídka her je ale i po letech o něco méně atraktivní.

Patříte-li mezi nenáročné hráče a chcete si doma čas od času zahrát kvalitní hru, pak pro vás bude právě herní konzole Xbox správnou volbou.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články