fb pixel Spokojené štěně poznáte na první pohled. Víte, jak mu dopřát tu správnou péči? – G.cz
Vyhledávání

Spokojené štěně poznáte na první pohled. Víte, jak mu dopřát tu správnou péči?

Zdroj: Shutterstock

Ne každé štěně je šťastné, hravé a veselé – množírny by o tom mohly vyprávět. Aby se štěněti dařilo, postupně sílilo, rostlo a nic ho netrápilo, vyžaduje hodně lásky, péče a samozřejmě i kvalitní stravy. Proto se vyrábějí speciální granule pro štěňata, které obsahují vše, co psi od narození potřebují. Co by měl štěněcí jídelníček obsahovat a kdy je ideální čas začít s výcvikem?

Komerční článek
Komerční článek 20.11.2023, 13:00

Kvalitní granule pro štěňata jsou základním stavebním kamenem

Tou hlavní složkou jídelníčku by samozřejmě měly být speciální granule pro štěňata. Aby nedráždily citlivý štěněcí žaludek, vyhněte se obloukem lepku, konzervantům a dochucovadlům. Naopak se zaměřte na obsah masa. To by mělo být ve složení na prvním místě, a navíc by mělo být specifikováno, o jaký konkrétní druh masa se jedná.

Nezáleží na plemeni, ale na velikosti psa

Na etiketách s krmivy pro psy můžete narazit na řadu fotek spokojených psů. Nenaleťte ovšem marketingovým trikům a tvrzením, že dané granule jsou ideální pro kokršpaněla, vlčáka nebo třeba border kolii. Při výběru granulí se totiž musíte řídit velikostí psa, nikoliv konkrétním plemenem.

Prozkoumejte nabídku granulí pro psy značky Panakei (viz. https://www.panakei.cz/krmivo-pro-psy/) a najděte takové, které vám budou naprosto vyhovovat.

Štěně rozmazlujte, ale zároveň ho veďte pevnou rukou

Z pohledu jídelníčku psa řádně rozmazlujte a krmte ho pouze osvědčenými a spolehlivými krmivy. Jinak ale nepodceňujte jeho výcvik a buďte nekompromisní. Obecně se doporučuje začít s výcvikem od 4. měsíce života. Povely vždy říkejte jasně a srozumitelně a za jejich správné provedení nezapomeňte psíka odměnit pamlskem.

Aby se štěňátko těšilo dobrému zdraví, bylo spokojené a na první pohled působilo šťastně a hravě, musíte mu dodávat spoustu lásky, pozornosti a kvalitní výživy.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články