fb pixel 12 překrásných fotografií ruské divočiny – G.cz
Vyhledávání

12 překrásných fotografií ruské divočiny

Pořád váháte, zda vyrazit do Ruska? Nepřemýšlejte a jeďte!

Pavel Vondráček
Pavel Vondráček 14.7.2016, 15:20

Svět se stává menším, užším a těsnějším. Evropu má většina zcestovalých Čechů projetou křížem krážem. Egypt, Libye, Tunisko, Sýrie, Pákistán a další země se stávají příliš nebezpečnými. Na jižní polokouli je nyní zima, v Indii a jihovýchodní Asii začínají monzunové deště, Karibik se stává drahým. Kam tedy vyrazit? Do jaké, relativně neobjevené země? Jeďte do Ruska! Je to klasický případ rčení, že pod svícnem je největší tma. O Rusku slyšíme každý den - je to tak mediálně promrskaná země, že většinu z nás ani nenapadne tam jet na výlet. Redakce G.cz doporučuje - vyhněte se Moskvě a Petrohradu a zamiřte na sever, na Ural, nebo na Sibiř.

Rusko je nyní relativně levná země (díky devalvaci rublu), vlaky fungují skvěle, kam vás nedoveze autobus, dostanete se stopem. Jídlo je na venkově levnější než u nás, české pivo k dostaní v každém obchodě a čím dále od města, tím jsou lidé milejší a vřelejší. Pokud nepojedete na Kavkaz, tak je to i velmi bezpečná země. Existuje sice pravděpodobnost střetu a to v případě, kdy se začnete bavit o politice. Každá rvačka je ale v podstatě k něčemu dobrá, naučí vás ostražitosti.

Skutečně, myslíme to vážně - jeďte do Ruska. Je to jedna z posledních zemí na planetě, která čeká na objevení - myšleno z pohledu západního cestovatele.

Tady máte 12 fotek fascinující krajiny. A pamatujte, nejlepší měsíce na návštěvu jsou srpen a září. Žádného průvodce nepotřebujete, po Rusku se dá toulat zcela bez plánu. Jedinou komplikací je nutnost si vyřídit vízum. To ale zvládnete.

1. Jezero Bajkal. Konec března, led už praská.

2. Poloostrov Kola, Barentsovo moře při odlivu

3. Sibiř, jezerní oblast blízko Irkutsku

4. Řeka Kamčatka na poloostrově Kamčatka

5. Severní Ural, minimum světelného smogu

6. Podvodní jeskyn pod západní částí pohoří Ural

7. Karabaš, Čeljabinská oblast, Jižní Ural

8. Poutní chrám u Archangelska, sever Ruska

9. "Záhadné krátery" na Sibiři

10. Multinské jezero na Altaji

11. Vulkán Vilyuchinsk, Kamčatka

12. Západ Slunce nad Bajkalem

Bonus: 33 fotek Bajkalu zářícího ve Slunci jako tyrkys od jednoho ze zde představených fotografů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články