fb pixel Sparta Praha míří do světa videoher: vytvořila profesionální tým hráčů FIFA – G.cz
Vyhledávání

Sparta Praha míří do světa videoher: vytvořila profesionální tým hráčů FIFA

Fotbalová AC Sparta Praha je o krok napřed před ostatními českými kluby i ve virtuálním světě. ESports jsou čím dál oblíbenější, takže bylo jen otázkou času, kdy se některý z českých sportovních klubů rozhodne k vytvoření vlastního profesionálního esport týmu, která bude Spartu zastupovat během domácích i zahraničních zápasů ve videohře FIFA. Své profesionální „pařanské“ týmy mají i další velké fotbalové kluby z celé Evropy.

Martin Miko
Martin Miko 13.9.2018, 17:20

Fotbalové kluby vidí potenciál ve FIFĚ

Velkým překvapením pro běžného sportovního fanouška je založení profesionálního esport týmu AC Sparta Praha, kterou budou zastupovat hráči českého týmu eSuba. Jeden z hráčů týmu však vzejde z běžných fanoušků v rámci kvalifikačního turnaje. Z počítačové zábavy se i díky Youtuberingu stává stamilionový byznys, který každoročně roste, takže se nemůžeme ničemu divit. Jedním z důvodů může být i to, že se uvažuje o zařazení esportů na olympijské hry, což by hraní videoher ještě více zpopularizovalo.

Ve světě je vytvoření profesionálního videoherního světa běžnou záležitostí, ale fotbalová Sparta Praha s ní přišla u nás jako první. Má totiž obrovský potenciál. Jen v Česku totiž esporty sleduje pravidelně okolo 400 tisíc lidí a toto číslo neustále roste. Jedná se o světový trend, který můžeme přirovnat ve sledovanosti k běžným sportům. Samotná FIFA dokonce podporuje mistroství světa v této fotbalové videohře. Jen kvalifikace se zúčastnilo 20 milionů hráčů a závěrečný turnaj sledovalo 29 milionů lidí z celého světa.

Své profesionální esport týmy má například Manchester City, AS Řím nebo Parist St. Germain.

A zde je 9 skvělých technologických vymožeností, které v roce 2006 neexistovaly.

Podobné články

Doporučujeme

Další články