fb pixel Španělsko otevřelo brány turistům. Kam vyrazit na dovolenou a s jakými opatřeními počítat? – G.cz
Vyhledávání

Španělsko otevřelo brány turistům. Kam vyrazit na dovolenou a s jakými opatřeními počítat?

Zdroj: Pixabay

Dovolenkové ráje se otevřely opět turistům, jedním z nich je i Španělsko. Jakou destinaci pro svůj zasloužený odpočinek lidé volí nejčastěji a jak zjistit aktuální opatření pro vstup do země? Španělsko není jen pevninským státem, a tak je zapotřebí být v obraze, i co se ostrovních částí týká.

Komerční sdělení 14.6.2021, 08:58

Když se řekne dovolená ve Španělsku, mnohým se vybaví slunná Andalusie nebo metropolitní Barcelona. Země na Pyrenejském poloostrově toho ale nabízí mnohem víc. Řada Čechů se o tom přesvědčila i v době covidové.

Do Španělska lidé nejčastěji míří na ostrovy věčného jara

Španělsko není jen pevninskou zemí, její součástí jsou i ostrovy, a to třeba ty Kanárské. Největším z Kanárských ostrovů je Tenerife. Takzvané místo věčného jara si velmi oblíbily české celebrity, které na ostrov vyráží za delším odpočinkem, některé se ale nezdráhají na Tenerife pořídit i dům.

Z Prahy se na ostrov dostanete letadlem za pět hodin, což v kombinaci s místním podnebím dělá z Tenerife pro Čechy doslova ráj na zemi. Příjemným bonusem je pak panující pohodová atmosféra a cenová dostupnost, a to ať už je řeč o letenkách, ubytování, restauracích nebo supermarketech.

Co navštívit na Tenerife?

Mezi oblíbený turistický cíl Tenerife patří nejvyšší hora Španělska, kterou je Pico del Teide. Tyčí se 3 718 metrů nad mořem a je zároveň i činnou sopkou a přírodní dominantou ostrova. Ten, kdo si netroufne na náročný výšlap, může vyrazit na soutěsku Masca, nebo na příjemnou návštěvu botanické a zoologické zahrady Loro Parque.

Vyznavači odpočinku jistě zavítají na nejkrásnější místní pláž Playa de la Arena nacházející se nedaleko úchvatných skalních masivů Los Gigantes, milovníci dějin pak nesmí minout historické město La Laguna.

Jaká opatření platí pro Španělsko?

Tenerife stejně jako celá země má co nabídnout. Zájezdy do Španělska patří už několik desítek let k těm populárnějším a jinak tomu nebylo ani v době covidu, i přesto ale místní zaznamenaly pokles zájmu. Není tak divu, že Španělsko otevírá své brány turistům a těší se na opětovné nastartování cestovního ruchu.

I přes velkou euforii, která aktuálně panuje z ústupu pandemie, je ale nutné stát pevně nohama na zemi, a před každou dovolenou si ověřit platná opatření. Ta se totiž stále bohužel dost často mění. Navíc v rámci Španělska neplatí jednotná pravidla pro celou zemi, ostrovní destinace mají obvykle nastaveny jiné podmínky. Ještě než tak vzlétnete vzhůru, ověřte si aktuálnost opatření na stránkách ministerstva zahraničních věcí, ať vám po roce zasloužená dovolená neskončí dřív, než začne.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články