fb pixel Snowboardisté pokořili Malostranskou sjezdovku – G.cz
Vyhledávání

Snowboardisté pokořili Malostranskou sjezdovku

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Slyšeli jste o Malostranské sjezdovce? Jízdy po ní se účastnili již tátové našich tátů a v lásce ji neměly matky našich matek. Není to totiž sjezdovka, jak ji známe z Pece nebo ze Špindlu, ale pivní túra, která začíná na kopci a končí dole v údolí. Za normálních okolností se startuje v hospodě U Černého vola a sviští se dál přes Kuchyň až do cílové stanice v Bílé kuželce, a to buď po modré Nerudovkou nebo po černé přes středověkou krčmu U Krále Brabantského a legendárního Hrocha. Účastníci se v každé dají po jednom pivu, ti zdatnější třeba i více. Vyhraje ten, kdo zdolá svah bez vážné újmy.

Komerční sdělení 23.2.2021, 12:55

Jenže s tímhle vším je teď šmitec. Hospody jsou zavřené, jediné, co zůstalo, je kopec. Parta pražských snowboardistů využila dobrých sněhových podmínek a proměnila metaforu ve skutečnost. „Pivo máme rádi, takže Malostranskou sjezdovku už jsme všichni sjeli mnohokrát, ale tentokrát jsme vzali prkna a kopec sjeli doopravdy,” říká účastník recesistické akce Josef Hykyš z The Dudes Prague. „Stát nad notoricky známými Zámeckými a Radnickými schody v plné polní a našlapovat ke sjezdu byl nevšední zážitek,” říká.

Vzhledem k předpovědi počasí vypadá, že podmínky vhodné pro milovníky zimních sportů na sjezdovce ještě pár dní zůstanou. Inspiraci pro svou jízdu najdete v naší galerii.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články