fb pixel Smutné vítězství odpůrců očkování: v Evropě opět umírají děti na epidemii spalniček – G.cz
Vyhledávání

Smutné vítězství odpůrců očkování: v Evropě opět umírají děti na epidemii spalniček

Zdroj: kidnurse.com

Biomatky a konspirační teoretici mohou uspořádat oslavu. Jejich pochybná kampaň proti očkování konečně může sklízet plody toho, co v Evropě zasela. Ač byly ještě nedávno považovány za téměř vymýcené, Evropou opět obchází spalničky. Epidemie již postihla několik tisíc dětí a jen v Rumunsku už má 17 dětských obětí. Zatímco zdravotnické organizace bijí na poplach a děti umírají, odpůrci očkování si tvrdošíjně trvají na tom, že očkování je zbytečné.

Jan Palička
Jan Palička 4.4.2017, 07:00

Smutným fenoménem dnešní doby je boj proti očkování. Vzhledem k tomu, že si dnes každý alespoň částečně gramotný člověk může na internetu najít tunu konspiračních blábolů vydávaných za pravdu, desítky let vědeckého výzkumu jdou stranou a pro zaslepenost pár jedinců musíme čelit takovým věcem, jako je například epidemie spalniček.

Spalničky jsou poměrně závažným a prudce nakažlivým virovým onemocněním. Ještě na počátku minulého století na ně umíraly děti, ale i dospělí ve vysokých počtech. Díky očkování se nicméně podařilo spalničky prakticky vymýtit. Tento pokrok je ale určité skupině obyvatelstva očividně zatěžko a dělají vše pro to, abychom opět mohli zažít to, jaké to je umírat v bolestech na choroby, u kterých se mělo za to, že už skoro neexistují.

Podle odborníků je k efektivní ochraně proti spalničkám potřeba alespoň 95% proočkovanost populace. K výskytu nemoci pak dojde jen výjimečně, obvykle jí přiveze neočkovaná osoba z nějaké rozvojové země a zbytek populace se vzhledem k tomu, že jejich tělo má díky vakcinaci protilátky, nemusí bát. Pokud ale stoupne počet těch, kteří očkování odmítají a nedopřejí ho ani svým dětem, proočkovanost klesá a počty nemocných rostou. S nimi bohužel rostou i počty mrtvých.

Nejčastějším argumentem odpůrců očkování je, že díky němu propuká u dětí autismus, což opírají o závěry již několikrát vyvrácené studie někdejšího lékaře Andrewa Wakefielda. Ty měly údajně dokazovat, že právě kombinovaná vakcína MMR používaná i proti spalničkám může u dětí způsobit psychické poruchy. Wakefield nicméně zkoumal minimální vzorek 12 dětí, vybíral si z jejich zdravotnické dokumentace a vzpomínek rodičů, jen co se mu hodilo, manipuloval fakty a vytvářel si ničím nepodložené závěry.

Mnohokrát opakovaná lež se nicméně pro zaslepené antivaxxery, jak si sami odpůrci očkování říkají, stalo neochvějnou pravdou. Je úplně jedno, že Wakefielda k jeho pochybnému výzkumu vedlo to, že se sám pokoušel patentovat si spalničkovou vakcínu a jako zhrzený doktor chtěl spíše jen poškodit konkurenci a celé jeho podvržené bádání bylo financováno rodiči údajně poškozených dětí, u nichž se ale následně ukázalo, že jejich psychické poruchy nemohou mít s očkováním nic společného.

Navzdory tomu, že od Wakefieldovy vylhané studie se již uskutečnilo několik seriózních výzkumů špičkových univerzit, které pod tvrdým dohledem odborných kruhů i veřejnosti všechny shodně prokázaly, že neexistuje žádná spojitost mezi očkováním a autismem, odpůrce očkování to nepřesvědčilo. Nad fakty mávli rukou s tím, že se jedná o placenou propagandu farmakologických firem a dál si vedou svůj nesmyslný boj. Mrtvé děti jsou pro ně povolenými ztrátami ve válce za vlastní omezenost.

Jedno je jasné, očkování autismus nezpůsobuje. Nicméně těm, kteří tak zarputile bez ohledu na fakta a letitý vědecký výzkum trvají na tom, že očkování je škodlivé a zbytečné, nejspíše špatná šarže vakcín způsobila něco mnohem horšího. Stali se z nich agresivní a zaslepení popírači zdravého rozumu, kterého se jim příliš nedostává. Kdyby spalničky a jiné nemoci ve velkých počtech decimovaly jejich vlastní řady, bylo by to alespoň ironické. Když ale umírají nevinné děti, o to více vyplývá na povrch, jak mohou sebestřední následovníci internetových lží objektivně škodit světu.

S dalšími šílenými projevy biomatek a odpíračů očkování se můžete seznámit ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články